ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Strefa Rodziców

Hymn

E-learning

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

"Daj sobie szansę na życie bez HIV" – zachęcała pani Grażyna Borkowska - przedstawiciel PCK, w trakcie spotkania z klasą 3 wz i ITS w dniu 7 grudnia 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej. Celem spotkania było zwrócenie uwagi uczniów na nieustającą aktualność i wagę tego problemu.

Podczas spotkania młodzież znalazła wyczerpującą i rzetelną odpowiedź na wiele pytań dotyczących wirusa HIV i choroby AIDS oraz zachowań bezpiecznych i ryzykownych prowadzących do zakażenia wirusem.

Czytaj więcej: HIV/AIDS -  mam czas rozmawiać

Tomasz Sobania to najmłodszy w Polsce autor powieści z gatunku fantasy. „Z dedykacją dla wszystkich, którzy we mnie nie wierzyli - to Wy byliście moją motywacją”- takie przekorne zdanie można znaleźć na jednej z pierwszych stron jego debiutanckiej książki pt. „Speculo”.

23 listopada 2018 r. odwiedził CEZiU ”Kopernik” właśnie autor tych słów- mieszkaniec Toszka koło Gliwic, student I roku teologii, zapalony sportowiec, biegacz klubu „Piast” Gliwice, aktor teatru amatorskiego, a przede wszystkim pisarz i niezwykle sympatyczny człowiek.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z pisarzem Tomaszem Sobanią

Dnia 14 listopada 2018 r. uczniowie klasy I TL i I TPS uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych w Bibliotece Pedagogicznej, zorganizowanych z okazji ”Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu”. Spotkanie prowadziła pani Grażyna Borowska - pracownik Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej.

Celem spotkania była promocja zdrowego stylu życia wolnego od dymu nikotynowego i mody na niepalenie.

Czytaj więcej: Żyjmy w świecie wolnym od dymu tytoniowego

Tegoroczne obchody rozpoczęły się na początku października ogłoszeniem konkursu na „Sleeveface - otul się książką”.

Główne święto pod hasłem: „Książka to przyszłość” odbyło się 29 października 2018 r. Na oknach szkolnych zawieszono hasła propagujące czytanie. W korytarzu górnym oraz dolnym wykonano gazetkę „Witam Cię kartek szelestem… wiersze o książkach” oraz zamieszczono informację o święcie. Zorganizowano również wystawę albumów i nowości wydawniczych.

W dniu Bibliotek Szkolnych na każdego ucznia, który odwiedził bibliotekę i wypożyczył książkę czekał słodki upominek. Uczniowie mogli również dowiedzieć się więcej o bibliotece, poznać dokładniej jej zbiory oraz organizację pracy.

Czytaj więcej: „Książka to przyszłość”- Dzień Bibliotek Szkolnych w CEZiU ”Kopernik”

Sleeveface – to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki bądź płyty częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem.

Zapraszam wszystkich uczniów do wykonania sleeveface. W bibliotece można wybrać książki,  które będą ciekawą inspiracją do wykonania twórczego zdjęcia. Dla osób, które wykonają najciekawsze zdjęcia przewidziane są nagrody.

Czytaj więcej: Konkurs „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę” 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (Międzynarodowy Dzień Książki, Światowy Dzień Książki) – doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 r.

Z okazji Światowego Dnia Książki zapraszam uczniów i nauczycieli 23 kwietnia 2018 r. po raz kolejny do udziału w akcji bookcrosingowej- „Uwolnij książkę”. Akcja jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Książki - akcja bookcrosingowa

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

 logo trans edu eu

kasa