ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Hymn

E-learning

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

W dniach 4-11 marca 2019 r uczniowie klas maturalnych technikum i liceum mieli okazję wziąć udział w lekcjach bibliotecznych na temat: „Warsztat informacyjny Biblioteki Pedagogicznej w Wyszkowie". W trakcie zajęć młodzież zobaczyła jak funkcjonuje biblioteka.

Uczniowie poznali bazą informatyczną biblioteki, zasoby sieci komputerowej, zbiory oraz regulamin. Zwiedzili wszystkie jej agendy, m.in. (dział udostępniania zbiorów - wypożyczalnię, czytelnię naukową, czytelnię czasopism, wypożyczalnię multimedialną, internetowe centrum informacji.

Młodzież naszej szkoły mogła zobaczyć każdy zakątek biblioteki, w tym również magazyny, w których znajduje się ok. 45 000 książek. Zgromadzone zbiory obejmują przede wszystkim książki z zakresu: pedagogiki, dydaktyki ogólnej i dydaktyk szczegółowych, psychologii oraz socjologii.

Ponadto czytelnik może wypożyczyć:

  • programy nauczania
  • publikacje naukowe i popularnonaukowe
  • piśmiennictwo z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej
  • literaturę piękną, polską i obcą, w tym bogaty wybór lektur szkolnych
  • materiały dotyczące Częstochowy i okolic.

Każdy uczeń, który nie ma założonej karty w bibliotece może korzystać z czytelni.  Założenie karty jest bardzo przydatne, ponieważ kosztuje zaledwie 2 złote, a niezbędne materiały możemy wypożyczyć do domu. Mając kartę automatycznie mamy dostęp do własnego konta internetowego na stronie biblioteki, przez które możemy przeglądać zbiory książek, a także rezerwować te, które są aktualnie dostępne. Jeśli książka jest wypożyczona można wpisać się na listę oczekujących w kolejce.

Biblioteka swoją pomocą służy przede wszystkim nauczycielom, studentom oraz uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Panie pracujące w bibliotece są bardzo przyjaźnie nastawione do uczniów i chętnie pomagają w wyszukiwaniu odpowiednich materiałów i opracowaniu nawet najtrudniejszego tematu maturalnego.

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

 logo trans edu eu

kasa