Znalezione obrazy dla zapytania zakończenie roku szkolnegoZapraszamy rodziców, uczniów, radę pedagogiczną na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Centum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik w Wyszkowie w środę 19 czerwca 2019r. o godz. 09:00 na placu apelowym.

Przypominamy uczniom o obowiązującym stroju galowym.

Dyrektor CEZiU

4 czerwca obchodziliśmy trzydziestą rocznicę częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. Tego dnia uczniowie klasy I Liceum Bezpieczeństwa Publicznego przedstawili w klasach krótki rys historyczny nawiązujący do tamtych wydarzeń.

4 czerwca 1989 Polacy poszli na wybory, by, jak się okazało, dać wyraz niezadowoleniu wobec panującego systemu. Komunistyczna partia, która od końca II wojny światowej "trzymała kraj twardą ręką" w ciągu kilku miesięcy  przestała istnieć. Czerwcowe wybory były efektem kompromisu Okrągłego Stołu. Po wyborczym trzęsieniu ziemi, po władzę, jeszcze niepełną, sięgnęła Solidarność, a wstrząsy wtórne obaliły komunistyczne reżimy w całym regionie.

Czytaj więcej: Rocznica wyborów parlamentarnych

6 czerwca odbył się konkurs gramatyczny z języka rosyjskiego dla klas drugich.

Oto zwycięzcy:

• I miejsce Kamila Pęgier z klasy 2 TL,
  • II miejsce Patryk Salwin z klasy 2 TS,
  • III miejsce Sylwia Stankiewicz z klasy 2 TL.

Gratulujemy!

29 maja 2019r. w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” odbył się III Mityng Lekkoatletyczny Copernicus z udziałem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Celem imprezy sportowej była popularyzacja lekkiej atletyki wśród młodzieży, rozpowszechnianie sportu i rekreacji jako formy aktywnego wypoczynku oraz zainteresowanie najnowszymi technikami uczenia się.

Czytaj więcej:  III Mityng Lekkoatletyczny Copernicus

Podczas Rodzinnego Pikniku Profilaktycznego teren przy pływalni zamienił się w ogromny plac zabaw, zarówno dla najmłodszych wyszkowian, jak i starszych - uczniów. Były też przeróżne warsztaty, eksperymenty i kąciki artystyczne oraz wiejska zagroda. Atrakcje czekały również w namiocie fundacji Lepszy Los, która prowadziła zbiórkę na budowę Bajkowego Centrum Rehabilitacji dla Dzieci.

Wolontariusze CEZiU KOPERNIK zachęcali do wspracia tej jakże szlachetnej inicjatywy.

Czytaj więcej: Magia Pomagania

27 maja 2019r. wszystkie klasy I technikum i liceum wzięły udział w konkursie na najlepszy stół smaczny, zdrowy i domowy. Uczniowie przygotowali zdrowe przekąski, sałatki, koktajle i napoje, smaczne ciasta i przystawki oraz domowe zupy. Konkurs porwał do kreatywnego działania z uczniami również niektórych wychowawców. I tak na stole zjawił się nawet jeż z gruszki i winogron.

Czytaj więcej: Konkurs na stół

W dniu 28 maja odbył się Szkolny Konkurs Fizyczny. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich klas pierwszych.

Wyniki konkursu:

• I miejsce Patryk Kowalczyk klasa I TI,
  • II miejsce Marcin Telak klasa I TE,
  • III miejsce Szymon Cendrowski klasa ITE i Dawid Stosio klasa ITS.

Gratulujemy laureatom.