• Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę.
  • Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.
  • Niestety wielu Pacjentów wciąż nie znajduje zgodnego genetycznie Dawcy.

22 października w naszej szkole odbędzie się po raz kolejny rejestracja potencjalnych dawców szpiku za pomocą pobrania wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Dodatkowo należy wypełnić formularz rejestracyjny, całość rejestracji zajmuje około 10 minut.

Czytaj więcej: Podaruj komuś szansę na życie. To proste!

4 października 2019 roku odbył się już po raz dziewiąty na świecie, a pierwszy raz w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku w akcję włączyły się 5862 szkoły m.in. z Białorusi, Meksyku, Rumunii, Ukrainy, Rosji i oczywiście z Polski. Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Koperniku

Bardzo prosimy całą społeczność szkolną  o zapoznanie się z informacjami przygotowanymi przez Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy z Mnisterstwem Edukacji Narodowej:

MEN-i-GIS_Informacja-na-temat-zagrożeń-dotyczących-e-papierosów

Fundacja Civis Polonus we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie prowadzą rekrutację radnych do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Powołanie Młodzieżowego Sejmiku ma służyć m.in. aktywizacji środowisk młodzieżowych w życiu społecznym i publicznym regionu, wymianie doświadczeń przez młodzież z Mazowsza, poznaniu potrzeb i oczekiwań młodzieży, usprawnieniu komunikacji oraz poprawieniu możliwości reagowania samorządu województwa na ich problemy i potrzeby itp.

Czytaj więcej: Wybory do Młodzieżowego Sejmiku Mazowieckiego