W minioną sobotę, 19 maja 2018 r., w hali WOSiR w Wyszkowie odbył się I Zlot Wychowania i Profilaktyki (WiP Wyszków), w którym wzięło udział prawie 500 młodych osób. Najliczniejszą grupę stanowiła młodzież z Wyszkowa i okolic  (Długosiodło, Stare Bosewo, Poręba, Leszczydół-Nowiny, Rybno, Lucynów, Leszczydół Stary i Rybienko Leśne), w tym reprezentanci naszej szkoły: Julia Cal, Aleksandra Mróz, Weronika Szulecka i Katarzyna Stępkowska (uczennice klasy 1 LBP), pod opieką pani Moniki Wultańskiej.

Czytaj więcej: I Zlot Wychowania i Profilaktyki

„...żadna książka nie da tego, co ujrzenie osobliwości czy krajobrazu własnymi oczyma...”

(M. Orłowicz)

14 i 17.05.2018 r. klasy: I TPS, I wz, IIem i II wz odbyły wycieczki do najbliższego obszaru chronionego, czyli do obszaru „Natura 2000” znajdującego się w Puszczy Białej. Wycieczki były różne. Klasa I TPS i I wz podczas zajęć terenowych w Puszczy Białej zwiedzała szkółkę drzew.

Czytaj więcej: Kolejne zajęcia terenowe uczniów w Puszczy Białej

Uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w naziemnym szkoleniu spadochronowym w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno – Spadochronowego (OSA-S) 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej. W pierwszym etapie szkolenia uczniowie zostali zapoznani z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa skoków, teorią i zasadami skoku spadochronowego na skoczni trójstopniowej, następnie ćwiczyli wykonanie trapezu – nauka prawidłowych czynności przy po otwarciu czaszy spadochronu, a także postępowania w sytuacjach awaryjnych.

Czytaj więcej: Naziemne szkolenie spadochronowe

12 maja ulicami Warszawy przeszła Parada Schumana pod hasłem „Europa ma znaczenie !”. Parada corocznie odbywa się w ramach obchodów Dnia Europy, który obchodzimy 9 maja. Jest to święto pokoju i jedności Europy, obchodzone w rocznicę podpisania historycznej „Deklaracji Schumana”, którą uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska. Każdego roku organizatorzy zwracają uwagę na konkretne wartości.

Czytaj więcej: Parada Schumana – Europa ma znaczenie!

25 kwietnia odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami Stowarzyszenia „Wizna 1939” oraz Wicestarostą Powiatu Wyszkowskiego Adamem Mrozem. Prezes Stowarzyszenia Dariusz Szymanowski dokonał przekazania na ręce pani dyrektor Grażyny Kalinowskiej oraz uczniów biało - czerwoną flagę oraz rogatywkę, która znajdowała się na jednej z trumien żołnierzy z 1920 roku podczas ponownego pochówku 16 marca w Andrzejewie.

Czytaj więcej: Przywrócona pamięć bohaterom po latach

17 i 25.04.2018 r. cztery klasy pierwsze: I TI i I TH oraz I TS i I TE odbyły wycieczkę do najbliższego obszaru chronionego, czyli do obszaru „Natura 2000” znajdującego się w Puszczy Białej. Wycieczka rozpoczęła się pod siedzibą Nadleśnictwa Wyszków, skąd młodzież razem z przewodnikiem wyruszyła na zajęcia terenowe.

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe z biologii w Puszczy Białej

26 kwietnia, jak co roku, uczestnicy marszu wyruszyli z ulicy gen. Józefa Sowińskiego,następnie dalej ulicami miasta, przy eskorcie wyszkowskiej policji oraz I i II klasy mundurowej CEZiU „KOPERNIK”, dotarli na skwer im. Jana Pawła II przy kościele św. Idziego. Na placu czekała na wszystkich niespodzianka - występ Kajetana Karłowicza z Autorskiej Szkoły Artystycznej "Tomitofa", który wykonał kilka utworów. Uczestnicy happeningu wyróżniali się niebieskimi ubraniami, ponieważ kolor niebieski jest symbolem jedności z osobami chorymi na autyzm oraz kolorowymi skarpetkami, które wyrażają solidarność z osobami z zespołem Downa.

Czytaj więcej: Niepełnosprawność + integracja = godnego życia gwarancja

Rekrutacja do CEZiU

Znalezione obrazy dla zapytania rekrutacjaZapraszamy kandydatów do klas pierwszych w CEZiU do zapoznania się z regulaminem rekrutacji i ofertą edukacyjną. Warunkiem naboru jest wypełniennie formularza elektronicznego od 10 maja 2018 od godziny 10.00 do 18 maja 2018 do godz. 15:00. Poniżej zamieszczamy odnośniki do Regulaminu rekrutacji oraz do systemu elektronicznego naboru:

REGULAMIN REKRUTACJI

SYSTEM NABORU ELEKTRONICZNEGO