"Jak traktujemy przyrodę zależy od tego kim jesteśmy, jaka jest nasza świadomość, jakie są nasze wartości" - Henryk Skolimowski

Doceniając wiodącą rolę oświaty w zaszczepianiu świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży zachęcam uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji „ODZYSKOMANII” – długofalowym programie upowszechniającym racjonalną gospodarkę odpadami, selektywną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii i przenośnych akumulatorów.

Czytaj więcej: Bądź EKO!

Zapraszamy do udziału w konkursie matematycznym sprawdzającym umiejętność logicznego myślenia „Mistrz łamigłówek i zagadek logicznych”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich klas drugich CEZiU „Kopernik”. Każdą klasę reprezentuje dwuosobowa grupa. Przed przystąpieniem do konkrsu należy rozwiązać zadania:   zadania do konkursu

Czytaj więcej: Konkurs "Mistrz łamigłówek i zagadek logicznych"

Uczniowie klasy III TS i III TL wzięli udział w warsztatach przygotowujących do uczestnictwa w grze TransEdu.

Aplikacja TransEdu to wierne odzwierciedlenie giełdy transportowej, przygotowane w formie gry dla studentów i uczniów logistyki i spedycji.

Uczniowie wcielają się w rolę przewoźnika drogowego, który dla swojej floty ciężarówek musi zawrzeć opłacalne transakcje biznesowe.

Czytaj więcej: Warsztaty logistyków i spedytorów z aplikacją TransEdu

28 i 29 listopada odbyły się spotkania uczniów klas pierwszych z podkom. Damianem Wroczyńskim oraz sierż. Wioletą Szymanik z Zespołu ds. Profilaktyki, Patologii i Nieletnich KPP w Wyszkowie. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematyką bezpieczeństwa, zwłaszcza przepisami prawnymi dotyczącymi nieletnich. Młodzież uzyskała odpowiedzi na wiele pytań, m.in.:

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo w życiu codziennym i na terenie szkoły