List do chorego dziecka może naprawdę zdziałać cuda. Zająć czymś chorego maluszka, sprawić, że poczuje zainteresowanie ze strony innych i poprawić humor. To tylko niektóre z wielu korzyści płynących z pisania korespondencji z chorymi dziećmi.

Marzycielska Poczta to akcja, która trwa już kilka lat. Świetny pomysł i cudowna inicjatywa, niosąca chorym dzieciom wiele radości. Swoją działalność zaczęli pod koniec 2009 roku.

Na ich stronie https://marzycielskapoczta.pl/ znajdziesz profile chorych dzieci, opisujące ich choroby, zainteresowania i oczywiście adres. Te maluchy uwielbiają dostawać tradycyjne listy i kartki! Sprawiają im wiele radości, pomagają zająć się czymś miłym, pozwalają nie myśleć o chorobie. Opiekunom również dodają wiele otuchy. Od patrzenia na uśmiechniętego maluszka od razu robi się cieplej na sercu.

Jeśli masz dużo ciepła, energii, a sprawianie komuś radości jest dla Ciebie formą spełnienia, działaj! Pisz i wysyłaj listy. Spraw, że te dzielne maluchy będą uśmiechały się jeszcze więcej. Może nawiążesz tam nowe, szczere i pełne ciepła znajomości? Może zaprzyjaźnisz się z kimś na lata, poprawiając jego i swój nastrój każdego dnia?

Przeglądnij profile dzieci, napisz list i koniecznie swój adres zwrotny, aby maluszek mógł Tobie odpisać!