dzienotwary2024

Dnia 23 października 2019 klasy I TLp i I TLg wraz z opiekunami panią Joanną Czembrowską, panią Agnieszką Gołębiewską i panią Ewą Ulejczyk odwiedzili Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu.

ILS to operator logistyczny, specjalizujący się w kompleksowych usługach logistycznych. Jest w Polsce liderem w branży, który świadczy wyspecjalizowane usługi dla segmentu automotive oraz systematycznie wprowadza innowacyjne rozwiązania dla klientów z innych branż.

ILS świadczy usługi w zakresie:

-magazynowania

-transportu krajowego

-transportu międzynarodowego

-transport morskiego i intermodalnego.

ILS dysponuje także siecią centrów logistycznych. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sposobem przyjmowania, składowania na regałach paletowych i półkowych, wydawaniem paczek, palet i towarów luzem. Zobaczyli w jaki sposób są konfekcjonowane, kompletowane, dekompletowane i paletyzowane towary. Oprowadzający nas pracownicy ILS wyjaśnili jak działa kontrola jakości i ilości przyjmowanych i wydawanych towarów, segregacja, serwis, konserwacja i utylizacja towarów. Ważny element to zabezpieczanie towarów przed wysyłką, przepakowywanie oraz logistyka zwrotów. Nasi uczniowie zapoznali się ze sposobem zagospodarowania przestrzeni magazynowej.

Młodzi logistycy zadawali wiele pytań, na które chętnie odpowiadali pracownicy ILS. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy w doskonałych humorach i z nowymi doświadczeniami wrócili do domu.