dzienotwary2024

Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas

Florian Plit

Doceniając wiodącą rolę oświaty w zaszczepianiu świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży zachęcam uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji „ODZYSKOMANII” – długofalowym programie upowszechniającym racjonalną gospodarkę odpadami, selektywną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii i przenośnych akumulatorów.

Program "Odzyskomania” skierowany jest do wszystkich placówek oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych oraz firm i instytucji je wspierających w całej Polsce. Zadaniem uczestników programu jest cykliczne przeprowadzanie zbiórek zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii i przenośnych akumulatorów na swoim terenie.

Celem nadrzędnym programu jest podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez propagowanie idei prawidłowych zachowań konsumenckich i praktycznej wiedzy nt. zasad postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE) oraz z bateriami i przenośnymi akumulatorami.

Elektrośmieci można przynosić do sali nr 20.  Opiekunem  programu jest pani J. Ludwiniak - nauczyciel geografii.