dzienotwary2024

1 czerwca w całej Polsce odbyła się akcja pod nazwą Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Jest to inicjatywa społeczności programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, tzw. PaT, której główną ideą jest promowanie mody na życie wolne od uzależnień. Na wyszkowski przemarsz została zaproszona również młodzież naszej szkoły. Wraz z opiekunami panią Moniką Wultańską i Panem Arturem Dudkiem uczniowie z klasy 1 TL i 2 LBPa stawili się na zbiórce w parku przy Urzędzie Miejskim.

Po części organizacyjnej zgromadzona młodzież w widowiskowym przemarszu, z licznymi transparentami głoszącymi profilaktyczne hasła, ruszyła w stronę hali WOSiR. Na miejscu uczniowie, jak na każdej imprezie PaT, zaśpiewali hymn programu, utwór „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”. Następnie przed zgromadzoną publicznością zaprezentował się PaTport z Leszczydołu-Nowin w utworze „Na pewno” zespołu Tabb & Sound’N’Grace. Po muzycznym akcencie młodzież z Teatru Farsa przedstawiła swój spektakl pt. „Drama”. Ukazana w spektaklu historia młodej dziewczyny  miała na celu uświadomić widzom, że nie warto za wszelką cenę upodabniać się do innych, a złe decyzje mogą doprowadzić do kłopotów i uzależnienień.

W kolejnej części imprezy PaTowicze zapraszali do wspólnych tańców, czyli belgijki i wygłupiaczka, w którym uczestniczyła również młodzież naszej szkoły. Harcerki z Roju Promienistych Hufca Wyszków, zaprezentowały, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym, a uczniowie klas mundurowych CEZiU „Kopernik” (klasa 1 LBP i 2 LBPa), pod przewodnictwem pana Andrzeja Grajczyka, przedstawili pokaz swoich umiejętności w tworzeniu szyków wojskowych. Nie zabrakło także zmagań sportowych, w których młodzież rywalizowała z sobą m.in. w: biegach slalomem, wyścigach na specjalnych wózkach, czy przeciąganiu liny. Na zakończenie imprezy, Gimnazjum nr 1 uroczyście i oficjalnie zostało włączone do społeczności PaT, a funkcji lidera Programu PaT w Wyszkowie przejęła Sylwia Grzegorczyk.