Wielkanoc 2024 gotowe.jpg

14 czerwca 2017 r. w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” odbył się I Mityng Lekkoatletyczny Copernicus. Celem imprezy sportowej była popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży, rozpowszechnianie sportu i rekreacji jako formy aktywnego wypoczynku oraz uroczyste otwarcie obiektów lekkoatletycznych przy CEZiU "Kopernik". Podczas mityngu oficjalnie oddano do użytku następujące obiekty lekkoatletyczne: skocznię do skoku w dal, rzutnię do pchnięcia kulą, bieżnię i plac do street workout.

Mityng odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Wyszkowskiego Bogdana Pągowskiego. Organizatorem wydarzenia był zespół przedmiotowy wychowania fizycznego w składzie: Marzena Terlikowska, Eliza Targońska, Ewa Laskowska, Monika Wultańska, Artur Dudek i Andrzej Kurek. Uroczyste otwarcie obiektów lekkoatletycznych prowadzili Sara Milczarczyk z klasy 3 TL i Adam Kłos z klasy 2 TPSa. Dziewczęta z klasy 1 TL i 2 TL zaprezentowały taniec zumba i zaprosiły wszystkich zebranych do zabawy i wspólnego zatańczenia belgijki.

W uroczystości wzięli udział goście: Starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski, Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Adam Mróz, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wyszkowskiego Bożena Jakubczak - Zadrożna, radni Rady Powiatu Wyszkowskiego na czele z przewodniczącym Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Pawłem Delugą, ksiądz kanonik dr Zdzisław Golan – proboszcz Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Krzysztof Arbaszewski, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Wdrażania Funduszy Europejskich Starostwa Powiatowego Ewa Ćwik, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Sławomir Cieślak, Dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska, Dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Wiśniewski, dyrektorzy szkół, przedstawiciele związków zawodowych ZNP i NSZZ Solidarność Maciej Wójcik i Andrzej Roman oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Marzena Ciemerych.

Uczestnikami mityngu byli: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie (6 drużyn 10-osobowych) i  uczniowie wyszkowskich szkół (po 2 dziewczynki i 2 chłopców z każdej szkoły):

• gimnazjalnych – Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Nr 3,
  • ponadgimnazjalnych – Zespół Szkół Nr 1, Zespół Szkół Nr 3, I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida i Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”.

Do rywalizacji włączyli się również reprezentanci nauczycieli z zaproszonych szkół, goście oraz nauczyciele i pracownicy CEZiU "Kopernik".

Konkurencje, w których wzięła udział Szkoła Podstawowa nr 2:

• rzucanka siatkarska piłką fitness,
  • 5 podań piłką do futbolu amerykańskiego (klasy I-III),
  • koszykówka piłką do futbolu amerykańskiego (klasy IV-VI),
  • tor sprawnościowy,
  • zwis na drążku z ugiętymi ramionami na czas (dla chętnych).

Szkoły gimnazjalne, ponadgimnazjalne i zawodnicy 20+ brali udział w następujących konkurencjach:

• bieg na dystansie 100 m,
  • pchnięcie kulą,
  • skok w dal,
  • zwis na drążku z ugiętymi ramionami na czas.

Do organizacji gier i zabaw z dziećmi ze szkoły podstawowej i sędziowania konkurencji lekkoatletycznych zaangażowani byli uczniowie – wolontariusze z klas: 1 LBP, 1 TL, 2 TL, 2 TI, 2 LBPa, 2 LBPb, 3 TL.

Wyniki:

Gimnazja:

1.  miejsce Gimnazjum Nr 1 /81 pkt/ opiekun - Sławomir Niemycki
  2.  miejsce Gimnazjum Nr 3 /68 pkt/ opiekun- Paweł Deluga

Szkoły ponadgimnazjalne:

1. miejsce Zespół Szkół Nr 1 /159 pkt/ opiekun - Sylwester Śniadała
  2. miejsce Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" /127 pkt/ opiekun - Artur Dudek
  3. miejsce I LO /122 pkt/ - opiekun - Mirosław Macioszczyk
  4. miejsce Zespół Szkół Nr 3 /118 pkt/ opiekun - Krzysztof Ostrowski

W kategorii 20+ wzięło udział 46 zawodników, wszyscy otrzymali medale. Uczniowie szkoły podstawowej dostali dyplomy za udział.

Serdecznie dziękujemy za udział, zaangażowanie i postawę fair play.