dzienotwary2024

13 czerwca w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica Filia w Wyszkowie odbyła się VII edycja Wyszkowskiego Dnia Nauki pod hasłem: „Ekologicznie znaczy logicznie”. Organizatorami imprezy byli gmina Wyszków oraz Gimnazjum Nr 2 w Wyszkowie. Głównym celem imprezy była promocja wyszkowskiej oświaty oraz prezentacja najlepszych projektów edukacyjnych realizowanych przez wyszkowskie gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

W auli uczelni można było uczestniczyć w ciekawych  wykładach i prelekcjach, a na korytarzach obejrzeć prezentacje projektów edukacyjnych przygotowanych przez poszczególne szkoły.  Stoisko CEZiU "Kopernik" cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Młodzież z „Kopernika” zaprezentowała: zabawki i gadżety solarne zasilane energią słoneczną, przydomową elektrownię wiatrową, wykorzystanie starych opon jako kwietnik lub stolik, meble ogrodowe wykonane z palet drewnianych oraz artykuły dekoracyjne zrobione z przetworzonych gazet. Uczestnicy projektów szukali sposobów rozwiązania problemów, przed którymi stoi obecnie nasza planeta.

Wyszkowski Dzień Nauki był też okazją do ogłoszenia laureatów kilku gminnych, powiatowych i wojewódzkich konkursów, w których uczestniczyła wyszkowska młodzież.