Wielkanoc 2024 gotowe.jpg

15 sierpnia obchodziliśmy Święto Sił Zbrojnych RP na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. stoczonej w czasie wojny polsko – bolszewickiej. Obchodzimy je od 1992 roku. W tym dniu przypada także święto liturgiczne Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Wyszkowskiego obchody święta rozpoczęto od mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Rybienku Leśnym. Następnie delegacje, poczty sztandarowe, mieszkańcy, prowadzeni przez Orkiestrę Reprezentacyjną Ligi Morskiej i Rzecznej pod batutą kmdr. Józefa Kowalewskiego przeszli w miejsce historycznego pomnika ku czci pamięci żołnierzy poległych w obronie ojczyzny w 1920 roku, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze. Dalsza część obchodów święta miała miejsce w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Wyszkowie. Komendant ppłk Leszek Wieczorek podziękował przybyłym gościom, instytucjom, stowarzyszeniom, związkom kombatanckim, weteranom, dyrektorom zakładów pracy, mediom za okazaną pomoc w codziennej służbie oraz złożył życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego. Wręczył akty mianowania na wyższe stopnie, odznaki, listy i dyplomy gratulacyjne. Po części oficjalnej goście mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Ligii Morskiej i Rzecznej pod kierownictwem dyrektora artystycznego kmdr. Józefa Kowalewskiego. Po koncercie zaproszono wszystkich na żołnierską grochówkę.

W wyszkowskich obchodach święta uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Aleksandra Wróbel, Adriana Wiśniewska, Przemysław Białołusz, Damian Szatanek oraz asysta proporca WKU Zofia Skoczeń i Sebastian Sasin.