Kalendarium CEZiU

1 września obchodziliśmy 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W godzinach porannych o 4.40, przy pomniku Grupy Operacyjnej „Wyszków”, przy kościele św. Idziego, odbyły się miejskie uroczystości.

Odśpiewany został hymn państwowy i wysłuchano komunikatu o wkroczeniu wojsk niemieckich na tereny Rzeczypospolitej, wygłoszonego 78 lat temu. Przemówienia okolicznościowe do uczestników odnoszące się do tamtych wydarzeń skierowali Prezes Związku Piłsudczyków RP Okręgu Nadbużańskiego Konrad Wróbel oraz Burmistrz Wyszkowa Bogdan Nowosielski. Modlitwę w intencji tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny poprowadził ks. kan. dr Zdzisław Golan. Następnie delegacje samorządowe, lokalnych stowarzyszeń, partii politycznych i CEZiU „Kopernik” oddały hołd bohaterom składając kwiaty i znicze przed pomnikiem.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Tuby Wyszkowa.