Wielkanoc 2024 gotowe.jpg

17.11.2017 r. uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" wraz z przedstawicielami pozostałych szkół ponadgimnazjalnych w Wyszkowie uczestniczyli w Debacie oksfordzkiej: „Wyszków jako miejsce z perspektywami zawodowymi dla ludzi młodych”. Uczestnicy zespołów broniących tezy i antytezy debaty wykazali się ogromną wiedzą. Swoich stanowisk bronili zacięcie, przedstawiając ciekawe i rzeczowe argumenty. Uczniowie CEZiU wykazali się elokwencją, charyzmą i ogromnym zaangażowaniem, godnie reprezentując naszą szkołę.

ZESPOŁY BIORĄCE UDZIAŁ W DEBACIE:

I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida

Nr 1: Kacper Zyśk, Jakub Rogucki, Jakub Wróblewski, Stanisław Rogulski

Nr 2: Paweł Gościniak, Daniel Wiśniewski, Dawid Dąbrowski, Maciej Kopytowski, Kamil Kłębek

Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik"

Nr 1: Michał Deptuła, Mateusz Podgórny, Szymon Czestowski, Mikołaj Tuszyński

Nr 2: Anita Bartłomiejczyk, Kacper Kogut-Maliszewski, Adrian Sikora, Mateusz Stańczak

Zespoł Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie

Nr 1: Rafał Mróz, Błażej Grabowski, Kamil Pomiński, Jakub Makarewicz

Nr 2: Piotr Stępień, Kamil Bedecki, Mateusz Morka, Szymon Przybylski

Zespoł Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego

Nr 1: Weronika Wasilewska, Weronika Piątek, Daniel Szarmach, Dawid Milczarczyk

Nr 2: Joanna Jeż, Sylwia Grzegorczyk, Sandra Łach, Bartosz Pikora.

Funkcję marszałka pełnił Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Adam Mróz, sekretarza natomiast Pani Ewa Trzcińska - współzałożyciel WCRB.

W skład jury weszli:

• Pani Aneta Kowalewska - Zastępca Burmistrza Wyszkowa
  • Pani Joanna Krzyżaniak - Lider ds. komunikacji wewnętrznej i budowania marki pracodawcy w Quad\ Graphics
  • Pan Krzysztof Arbaszewski - Naczelnik Wydziału Edukacji
  • Pan Arkadiusz Brejnak - przedsiębiorca, współzałożyciel WCRB.

Organizatorzy już myślą o kolejnych debatach. Miejmy nadzieję, że debata oksfordzka zapoczątuje nowe inicjatywy miasta Wyszków, w których młodzi ludzie będą mieli szansę pokazać lokalnemu społeczeństwu, władzom miasta, jak i środowisku przedsiębiorców, w jaki sposób oni sami postrzegają otaczającą ich rzeczywistość.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Zachęcamy całą społeczność szkolną do zgłaszania do doradców zawodowych propozycji  tematów wewnątrzszkolnych debat.