Hen, na dalekiej Północy, wśród wiecznych lodów spowitych łagodnym światłem polarnej zorzy stoi zamek. W zamku tym mieszka i pracuje Święty Mikołaj. 13 grudnia przyjechał jednak do przedszkolaków z Przedszkola Nr 4 w Wyszkowie. Już od samego rana ten dzień  zapowiadał się niezwykle - wszystkie dzieci nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Świętego Mikołaja.

Wreszcie przybył, długo wyczekiwany w asyście śnieżynek z wielkim workiem prezentów. Dzieci powitały go śpiewając piosenki. Mikołaj przywitał serdecznie wszystkie dzieci, nauczycielki przedszkola oraz przybyłych rodziców. Oprócz pełnego prezentów worka, Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał je, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu,  odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci.

Następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne, muzyczne i recytatorskie. Potem Mikołaj oświadczył, że z informacji, które otrzymał od nauczycielek, dzieci w tym roku były grzeczne. Dlatego postanowił przekazać im upominki, które już na nie czekały.

Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Szkoda, że taki gość pojawia się tylko raz w roku, ale w tym jest cała jego magia.