W dniu 19.12.2017 r. w świetlicy CEZiU "Kopernik" odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W tegorocznym konkursie udział wzięło 18 uczniów z klas technikum i liceum zrzeszonych w 1 zespole, 2 duetach oraz 8 solistów. Celem konkursu było kultywowanie i rozwijanie tradycji wspólnego kolędowania oraz popularyzacja polskich kolęd i pastorałek wśród uczniów, a także promocja uzdolnionej młodzieży i ich osiągnięć wokalnych.

Wszystkich uczestników powitał prowadzący konkurs pan Wojciech Karpiński i przedstawił jury w składzie: pani wicedyrektor Natalia Szczerba- przewodnicząca jury, pani Danuta Przybysz i pan Ireneusz Elward - członkowie jury oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Przemysław Białousz. Każdy z uczestników miał do wykonania 1 kolędę lub pastorałkę. Oceniano walory wokalne, interpretację, dobór repertuaru, ogólne wrażenie artystyczne i ubiór.

I miejsce zajęła Kamila Soliwoda z kl. I TH za pastorałkę "Babci zegar", II miejsce zajęła Olga Kaczmarczyk z kl. I TH za pastorałkę "Kolęda dla nieobcenych", III miejsce zajął zespół w składzie: Klaudia Zalewska, Wiktoria Fornal, Weronika Gaszczyńska, Anita Kowalczyk, Krzysztof Kłos, Mateusz Tomaszewski z kl. I TS za pastorałkę "Ucieczka do Egiptu". I wyróżnienie otrzymał Adam Oleksiak z kl. I TI, który zaśpiewał kolędę "Przybieżeli do Betlejem" z własnym akompaniamentem na ukulele. II wyróżnienie otrzymał duet z kl. I LBP w składzie: Weronika Szulecka i Katarzyna Stępkowska za kolędę "Sianko na stół".

Wszyscy biorący udział w konkursie zaprezentowali wysoki poziom. Klimat konkursu pozwolił powrócić na chwilę wspomnieniami do atmosfery Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci I, II i III miejsca  "Słodką paczkę świąteczną". Na zakończenie występujący w konkursie i członkowie jury zaśpiewali wspólnie jedną z najstarszych i najpopularniejszych kolęd "Cicha noc".