ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Strefa Rodziców

Hymn

E-learning

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

W dniu 19.12.2017 r. w świetlicy CEZiU "Kopernik" odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W tegorocznym konkursie udział wzięło 18 uczniów z klas technikum i liceum zrzeszonych w 1 zespole, 2 duetach oraz 8 solistów. Celem konkursu było kultywowanie i rozwijanie tradycji wspólnego kolędowania oraz popularyzacja polskich kolęd i pastorałek wśród uczniów, a także promocja uzdolnionej młodzieży i ich osiągnięć wokalnych.

Wszystkich uczestników powitał prowadzący konkurs pan Wojciech Karpiński i przedstawił jury w składzie: pani wicedyrektor Natalia Szczerba- przewodnicząca jury, pani Danuta Przybysz i pan Ireneusz Elward - członkowie jury oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Przemysław Białousz. Każdy z uczestników miał do wykonania 1 kolędę lub pastorałkę. Oceniano walory wokalne, interpretację, dobór repertuaru, ogólne wrażenie artystyczne i ubiór.

I miejsce zajęła Kamila Soliwoda z kl. I TH za pastorałkę "Babci zegar", II miejsce zajęła Olga Kaczmarczyk z kl. I TH za pastorałkę "Kolęda dla nieobcenych", III miejsce zajął zespół w składzie: Klaudia Zalewska, Wiktoria Fornal, Weronika Gaszczyńska, Anita Kowalczyk, Krzysztof Kłos, Mateusz Tomaszewski z kl. I TS za pastorałkę "Ucieczka do Egiptu". I wyróżnienie otrzymał Adam Oleksiak z kl. I TI, który zaśpiewał kolędę "Przybieżeli do Betlejem" z własnym akompaniamentem na ukulele. II wyróżnienie otrzymał duet z kl. I LBP w składzie: Weronika Szulecka i Katarzyna Stępkowska za kolędę "Sianko na stół".

Wszyscy biorący udział w konkursie zaprezentowali wysoki poziom. Klimat konkursu pozwolił powrócić na chwilę wspomnieniami do atmosfery Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci I, II i III miejsca  "Słodką paczkę świąteczną". Na zakończenie występujący w konkursie i członkowie jury zaśpiewali wspólnie jedną z najstarszych i najpopularniejszych kolęd "Cicha noc".

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

 logo trans edu eu

kasa