Wielkanoc 2024 gotowe.jpg

Mieszkańcy Wyszkowa po raz kolejny bardzo chętnie zebrali się na placu przy fontannie, aby razem świętować nadchodzące Boże Narodzenie.

Z kolędami i pastorałkami zaprezentowali się uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”, pod kierunkiem pana Wojciecha Karpińskiego. Podczas występów wolontariusze rozdawali śpiewniki z tekstami utworów, lizaki dla najmłodszych mieszkańców oraz pomagali przy obsłudze imprezy.

Ksiądz kanonik Roman Karaś udzielił błogosławieństwa, poprowadził modlitwę, a także poświęcił opłatki, którymi podzielili się przybyli na wigilię mieszkańcy. Życzenia świąteczne dla wszystkich mieszkańców Wyszkowa złożył burmistrz pan Grzegorz Nowosielski oraz wicestarosta pan Adam Mróz. Dla zebranych przygotowano także wieczerzę wigilijną pełną najrozmaitszych smakołyków i tradycyjnych potraw. Każdy zmarznięty mieszkaniec miał możliwość ogrzać się przy specjalnie ustawionych na tę okazję koksownikach. Przed rozejściem się uczestników spotkania organizatorzy przekazali wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących świąt i zbliżającego się Nowego Roku.