13 stycznia w Domu Weselnym „Sylwia” w Białymbłocie odbył się Bal Studniówkowy maturzystów CEZiU "Kopernik". Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski, ksiądz kanonik dr Zdzisław Golan, Szef Wydziału Rekrutacji WKU w Wyszkowie major Agnieszka Krystman, Przewodnicząca Rady Rodziców Marzena Ciemerych, grono pedagogiczne i rodzice. Uroczystość poprowadzili uczennica klasy IV TL Sara Milczarczyk i Adrian Kałuski z klasy IV TPS.

Staropolskim zwyczajem bal rozpoczął się polonezem, którego uczniowie zatańczyli w trzech turach. Pierwszy korowód poprowadzili Starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski i Dyrektor CEZiU "Kopernik" Grażyna Kalinowska, drugi wicedyrektor Natalia Szczerba, a trzeci wicedyrektor Dorota Konopka. Po tradycyjnym polonezie wszyscy obecni obejrzeli pokazowy układ tego tańca z wyszukanymi figurami. Pokazowego poloneza zatańczyło 8 par: Emilia Kądziela, Sebastian Chomontowski, Izabela Groszyk, Błażej Rejnuś, Wiktoria Walaszek, Adrian Kulesza, Laura Pytlak, Patryk Wiśniewski, Sylwia Wróbel, Adrian Sikora, Paulina Ciach, Rafał Kulesza, Anita Bartłomiejczyk, Przemysław Drózd, Ewelina Rostek i Dawid Bala. Uczniów przygotowywał pan Artur Dudek.

W dalszej części uroczystości były podziękowania uczniów i przemówienia gości. Uczniowie dziękowali dyrekcji, organowi prowadzącemu, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom, między innymi za trud włożony w kształtowanie umysłów młodzieży i ich charakterów, troskę okazaną w czasie edukacji, opiekę, stworzenie warunków do nauki.

Dyrektor CEZiU "Kopernik" Grażyna Kalinowska życzyła maturzystom realizacji planów i marzeń, pozytywnych wyników na egzaminach i dedykowała im słowa piosenki Wojciecha Młynarskiego „Idź swoją drogą”, a wychowawcom życzyła dalszych sukcesów wychowawczych i dydaktycznych. Głos zabrał również Starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski, który życzył uczniom wspaniałej zabawy i dobrych wyników na egzaminach maturalnych. Ksiądz dziekan dr Zdzisław Golan zapewnił młodzież, że będzie ją wspierał duchowo. Przewodnicząca Komitetu Studniówkowego Iwona Romańska i Przewodnicząca Rady Rodziców Marzena Ciemerych podziękowały dyrekcji, nauczycielom wychowawcom i pracownikom szkoły. W imieniu maturzystów przekazały pani dyrektor Grażynie Kalinowskiej czek na 2 tysiące zł do wykorzystania na cele edukacyjne i potrzeby szkoły.

Maturzyści serdecznie dziękowali wychowawcom: pani Agnieszce Dorant (IV TE), pani Małgorzacie Gałązce (IV TPS), pani Agnieszce Gołębiewskiej, pani Marioli Kurzątek (IV TI), pani Agnieszce Nowatcińskiej (IV TMS), pani Agnieszce Rychlickiej (IV THO), pani Monice Lipce (III LBP ratownictwo medyczne) i panu Arturowi Dudkowi (III LBP pożarnictwo) za opiekę i przygotowanie do dorosłości. Uczniowie w podziękowaniu za lata pracy z nimi dedykowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom piosenkę "Dni, których nie znamy” Marka Grechuty, którą zaśpiewał męski chór złożony z 20 uczniów z klas: technikum pojazdów samochodowych, technikum elektrycznego, technikum mechanicznego i technikum organizacji reklamy. Młodzież pamiętała również o podziękowaniu swoim rodzicom, którzy Bal Studniówkowy przenieśli ze świata marzeń w rzeczywistość i dedykowała im również piosenkę. Anita Jasińska - uczennica klasy III LBP A zaśpiewała piosenkę Anny Jantar "Radość najpiękniejszych lat".

Po części oficjalnej pani dyrektor Grażyna Kalinowska życzyła uczniom jeszcze raz wspaniałej zabawy i dokonała oficjalnego otwarcia balu. Zabawa trwała do rana. W trakcie studniówki wybrano także króla i królową balu. O godz. 23.00 pani dyrektor Grażyna Kalinowska ukoronowała zwycięzców. Królem i królową balu zostali Sebastian Chomontowski (IV TPS) i Sara Milczarczyk ( IV TL).

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć z Balu Studniówkowego redakcji Tuby Wyszkowa i  Nowego Wyszkowiaka.

Rekrutacja do CEZiU

Znalezione obrazy dla zapytania rekrutacjaZapraszamy kandydatów do klas pierwszych w CEZiU do zapoznania się z regulaminem rekrutacji i ofertą edukacyjną. Warunkiem naboru jest wypełniennie formularza elektronicznego od 10 maja 2018 od godziny 10.00 do 18 maja 2018 do godz. 15:00. Poniżej zamieszczamy odnośniki do Regulaminu rekrutacji oraz do systemu elektronicznego naboru:

REGULAMIN REKRUTACJI

SYSTEM NABORU ELEKTRONICZNEGO