ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Strefa Rodziców

Kalendarium do pobrania

E-learning

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

Uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w spotkaniu z cyklu „Zwyczajni czy Bohaterowie” w klubokawiarni „Państwomiasto” w Warszawie zorganizowanym przez Fundację Dorastaj z Nami. Bohaterem spotkania był Naval – żołnierz jednostki GROM, autor książek: „Ostatnich gryzą psy”, „Przetrwać Belizę” i „Zatoka”.

Niezwykle skromny chłopak z Raciborza, o wyuczonym zawodzie ślusarz - spawacz, zwiedził pół świata, ścigał najgroźniejszych terrorystów i uczył się u amerykańskich instruktorów odpowiadających za wyszkolenie NAVY SEALs. Jego kariera rozpoczęła się od wielkiego marzenia, za którym podążał, cały czas pracując nad sobą pod względem fizycznym i psychicznym, ponieważ żołnierze sił specjalnych muszą mieć ciało i psychikę ze stali. Naval opowiadał o swojej służbie, ogromnej pasji, która za nią stoi, a także nastawieniu do własnych działań. Bohater spotkania jest przykładem człowieka, który dla służby w wymarzonej jednostce był gotów przejść morderczą selekcję i przechodził ją każdego dnia, ponieważ trwała ona do ostatniego dnia bycia w GROM-ie.

Ze spotkania uczniowie zapamiętali przesłanie Navala, które skierował szczególnie do młodzieży, dotyczące zmiany mentalności z:  „udało mi się np. zdać egzamin na prawo jazdy, maturę” na „przygotowałem się, nauczyłem i zdałem”, „chcę, a nie, że mi się karze”. Więcej informacji o tym można znaleźć w wyżej wymienionych książkach Navala.

Spośród uczestników spotkania rozlosowane zostały książki z dedykacją autora. Wśród szczęśliwców znalazła się nasza uczennica Monika Cal z klasy I LBP.

 

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

kasa