W czwartek, 8 lutego, odbyło się zebranie z rodzicami podsumowujące pierwszy semestr roku szkolnego 2017/2018. Rodzice zostali zapoznani z wynikami klasyfikacji, a także wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami policji: sierżant Wioletą Szymanik i podkomisarzem Damianem Wroczyńskim z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Policjanci przypomnieli rodzicom o odpowiedzialności młodzieży za czyny karalne. Zwrócili również uwagę na zjawisko cyberprzemocy. W ramach kampanii „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga” poprowadzili prelekcję na temat zagrożeń związanych z zażywaniem przez młodzież narkotyków i dopalaczy. Prelekcja z wykorzystaniem narkotykowej walizki edukacyjnej  miała charakter profilaktyczny. Jej celem było zwrócenie uwagi dorosłych (rodziców i nauczycieli) na zagrożenia jakim poddawana może być młodzież.

Policyjna walizka narkotykowa zawiera atrapy najbardziej znanych narkotyków i dopalaczy. Są tam urządzenia i przedmioty służące przechowywaniu, a także używaniu środków odurzających. Funkcjonariusze policji wskazywali na jakie zachowania młodzieży należy zwrócić uwagę i starali się wyostrzyć czujność pedagogów oraz rodziców informując, że atrapa baterii lub pomadki do ust może być schowkiem na dopalacze, a zabawkowa piłka - młynkiem do marihuany. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, jakie symptomy mogą świadczyć o zażywaniu narkotyków przez dzieci oraz co należy zrobić w takiej sytuacji. Dodatkowo zebrani poznali konsekwencje prawne związane z posiadaniem, produkcją czy handlem środkami narkotycznymi.