12 lutego uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli polonistów, udali się w bardzo licznej grupie do WOK Hutnik i obejrzeli przedstawienie pod tytułem „Dziady cz. III”. Był to spektakl przygotowany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza.

„Dziady część III” to lektura obowiązkowa w technikum i liceum, a sceniczna adaptacja tego dzieła, pozwoliła uczniom lepiej zrozumieć jego wymowę i bardziej zapamiętać najważniejsze sceny dramatu.

Twórcy spektaklu skupili się na najważniejszych wątkach, które są kluczowe w zrozumieniu intencji przyświecających autorowi. Mimo trudnego języka utworu, ciekawa forma przekazu zainteresowała młodzież i przybliżyła romantyczny świat Mickiewicza.