ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Strefa Rodziców

Hymn

E-learning

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

Uczniowie klas mundurowych wraz z opiekunami odwiedzili Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. Kierownik Zespołu Edukacji i Tradycji mł. chor. w st. spocz. Andrzej Korus przedstawił niezwykle interesującą prezentację o weteranach, od powstań narodowych po II Wojnę Światową i kontynuujących ich dzieło weteranach działań poza granicami państwa. Uczniowie dowiedzieli się o działaniach polskich żołnierzy na misjach w Iraku i Afganistanie.

Następnie zwiedzili salę tradycji gdzie dowiedzieli się o misjach ONZ, NATO i Unii Europejskiej oraz obejrzeli pamiątki jakie polscy żołnierze przywieźli z misji zagranicznych. Na koniec pod pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa uczniowie oddali im hołd i uczcili pamięć chwilą ciszy. Przedstawiciele poszczególnych klas wraz panią wicedyrektor Natalią Szczerbą złożyli kwiaty.

Wizyta w Centrum miała na celu kształtowanie edukacji obronnej i patriotycznej wśród młodzieży oraz przybliżenie znaczenia udziału żołnierzy Wojska Polskiego w misjach i operacjach poza granicami państwa. Po wizycie w Centrum Weterana uczniowie wysłuchali patriotycznego koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, przygotowanego dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Koncert odbył się w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

 Kolejnym ciekawym przeżyciem dla  wszystkich było spotkanie z żołnierzami Armii Krajowej, gdzie podczas nieformalnych rozmów uczniowie mogli porozmawiać o tym, co znaczy być patriotą nie tylko podczas wojny, ale również współcześnie, wysłuchać wspomnień, a także zabawnych anegdot.

Interesujący program wycieczki edukacyjnej był możliwy dzięki uprzejmości płk Zbigniewa Targońskiego, za co bardzo dziękują uczniowie i opiekunowie.

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

 logo trans edu eu

kasa