Uczniowie klas mundurowych wraz z opiekunami odwiedzili Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. Kierownik Zespołu Edukacji i Tradycji mł. chor. w st. spocz. Andrzej Korus przedstawił niezwykle interesującą prezentację o weteranach, od powstań narodowych po II Wojnę Światową i kontynuujących ich dzieło weteranach działań poza granicami państwa. Uczniowie dowiedzieli się o działaniach polskich żołnierzy na misjach w Iraku i Afganistanie.

Następnie zwiedzili salę tradycji gdzie dowiedzieli się o misjach ONZ, NATO i Unii Europejskiej oraz obejrzeli pamiątki jakie polscy żołnierze przywieźli z misji zagranicznych. Na koniec pod pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa uczniowie oddali im hołd i uczcili pamięć chwilą ciszy. Przedstawiciele poszczególnych klas wraz panią wicedyrektor Natalią Szczerbą złożyli kwiaty.

Wizyta w Centrum miała na celu kształtowanie edukacji obronnej i patriotycznej wśród młodzieży oraz przybliżenie znaczenia udziału żołnierzy Wojska Polskiego w misjach i operacjach poza granicami państwa. Po wizycie w Centrum Weterana uczniowie wysłuchali patriotycznego koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, przygotowanego dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Koncert odbył się w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Kolejnym ciekawym przeżyciem dla  wszystkich było spotkanie z żołnierzami Armii Krajowej, gdzie podczas nieformalnych rozmów uczniowie mogli porozmawiać o tym, co znaczy być patriotą nie tylko podczas wojny, ale również współcześnie, wysłuchać wspomnień, a także zabawnych anegdot.

Interesujący program wycieczki edukacyjnej był możliwy dzięki uprzejmości płk Zbigniewa Targońskiego, za co bardzo dziękują uczniowie i opiekunowie.

Rekrutacja do CEZiU

Znalezione obrazy dla zapytania rekrutacjaZapraszamy kandydatów do klas pierwszych w CEZiU do zapoznania się z regulaminem rekrutacji i ofertą edukacyjną. Warunkiem naboru jest wypełniennie formularza elektronicznego od 10 maja 2018 od godziny 10.00 do 18 maja 2018 do godz. 15:00. Poniżej zamieszczamy odnośniki do Regulaminu rekrutacji oraz do systemu elektronicznego naboru:

REGULAMIN REKRUTACJI

SYSTEM NABORU ELEKTRONICZNEGO