4 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się bieg "Tropem Wilczym". Największy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w tym roku miał swoją III lokalną edycję na terenie Nadleśnictwa Wyszków w Leszczydole Nowiny. Długość trasy wynosiła 1963 metry symbolizując rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego sierż. Józefa Franczaka ps. „Lalek”.

W biegu wzięli udział m. in. przedstawiciele klas mundurowych pierwszej i drugiej oraz nauczyciele naszej szkoły. Bieg poprzedziła oficjalna uroczystość na terenie siedziby Nadleśnictwa Wyszków z udziałem przedstawicieli WKU, mieszkańców i środowisk lokalnych. Odczytany został apel poległych przez pana Andrzeja Grajczyka w asyście honorowej uczniów klasy II LBP i I LBP.

Wydarzenie o charakterze biegowo - edukacyjnym swą ideą miało na celu oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Rekrutacja do CEZiU

Znalezione obrazy dla zapytania rekrutacjaZapraszamy kandydatów do klas pierwszych w CEZiU do zapoznania się z regulaminem rekrutacji i ofertą edukacyjną. Warunkiem naboru jest wypełniennie formularza elektronicznego od 10 maja 2018 od godziny 10.00 do 18 maja 2018 do godz. 15:00. Poniżej zamieszczamy odnośniki do Regulaminu rekrutacji oraz do systemu elektronicznego naboru:

REGULAMIN REKRUTACJI

SYSTEM NABORU ELEKTRONICZNEGO