W dniu 6 marca 2018r. w naszej szkole, na zaproszenie nauczycielki pani Katarzyny Buźniak, gościł Pan Maciej Aniserowicz, programista, trener, prelegent, autor bloga www.devstyle.pl i książki „Zawód: programista”, twórca podcastów i filmów publikowanych na YouTube.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas technikum informatycznego, którzy dowiedzieli się jak wygląda praca programisty, jakie ma zalety i jakie czekają na nich trudności.

Programista opowiadał o pracy freelancera, na etacie i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Zwrócił uwagę na zagrożenie wypaleniem zawodowym oraz na szanse związane z rozwijaniem umiejętności programistycznych i trenerskich. Uczniowie zadawali pytania o języki programowania, w których naukę warto zainwestować swój czas. Pan Maciej Aniserowicz zachęcał uczniów do poświęcenia 30 minut dziennie na rozwój swoich pasji pozainformatycznych, np. podróżowania i tworzenie blogów.

Dziękujemy za inspirację.