Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Wiele amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day. Od 1988 roku jest to oficjalne święto w San Francisco, uznane zostało też (niewiążącą) uchwałą Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.

Zwyczaj ten przywędrował także do Polski. Świętując ten wyjątkowy dla matematyków dzień, zapraszamy Was, drodzy uczniowie, do wspólnej zabawy.

Plan imprezy:

1. Turniej Matematyczny dla uczniów klas pierwszych technikum i liceum (dwuosobowe reprezentacje) – „Mistrz rzeczywistości”: godz. 8:50, sala 5
  2. Konkurs Matematyczny dla klas II technikum, liceum i szkoły zawodowej (dwuosobowe reprezentacje) – rozwiązywanie zadań zapisanych w języku angielskim z wykorzystaniem liczby π : godz. 11:40, świetlica
  3. Warsztaty dla klas III technikum i II Liceum (trzyosobowe reprezentacje)– tworzenie modelu dwudziestościanu foremnego: godz. 10:45, sala nr 2

Ochotników prosimy o zgłaszanie się do swojego nauczyciela matematyki.

Rekrutacja do CEZiU

Znalezione obrazy dla zapytania rekrutacjaZapraszamy kandydatów do klas pierwszych w CEZiU do zapoznania się z regulaminem rekrutacji i ofertą edukacyjną. Warunkiem naboru jest wypełniennie formularza elektronicznego od 10 maja 2018 od godziny 10.00 do 18 maja 2018 do godz. 15:00. Poniżej zamieszczamy odnośniki do Regulaminu rekrutacji oraz do systemu elektronicznego naboru:

REGULAMIN REKRUTACJI

SYSTEM NABORU ELEKTRONICZNEGO