27 marca uczniowie klasy 1 TH i 2 TS pod opieką nauczycielek: Edyty Bocian, Grażyny Matey i Grażyny Zioły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Odwiedzili Muzeum Literatury, gdzie wysłuchali wykładu na temat życia i twórczości Adama Mickiewicza i obejrzeli wystawę biograficzną, ukazującą postać poety, jego środowisko i rodzinę, działalność polityczną i twórczość literacką.

W muzeum znajduje się ponad 500 eksponatów. Są to m.in. rękopisy Mickiewicza, autograf „Grażyny”, karta „Pana Tadeusza”, fragmenty korespondencji i pierwodruki jego utworów. Są też pamiątki po Mickiewiczu, wśród nich: kufer podróżny, obrazek z nowogródzkiego domu, meble z paryskiego gabinetu, fotografie i portrety rodzinne.

Uczestnicy wycieczki udali się później do Centrum Rozrywki Hulakula, gdzie grali w kręgle.