27 marca 2018 r. w CEZiU „ Kopernik” odbył się konkurs dotyczący prezentacji stołu wielkanocnego. Uczniowie klas pierwszych: I TPS, I TL, ITS, ILBP, ITE przygotowali swoje stoły wielkanocne, które były oceniane przez dyrekcję szkoły, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz innych uczniów. O 10.30 miała miejsce degustacja w/w stołów oraz ocena wizualna.

Kolejnym krokiem było głosowanie na najładniejszy i najsmaczniejszy stół wielkanocny. Zdaniem społeczności szkolnej I miejsce zajęła klasa I TPS – ilością 68 głosów, II miejsce zajęła klasa ITS – 55 głosów,  a III miejsce klasa ITL – 34 głosy. Tuż za podium znalazła się klasa I TE i I LBP.

Uczniowie wszystkich klas przygotowujących stoły wielkanocne otrzymali oceny celujące i bardzo dobre z biologii. Organizatorem w/w przedsięwzięcia była pani Anna Gładkowska, która serdecznie dziękuje dyrekcji i innym nauczycielom za pomoc w organizacji tego dnia.