Dnia 06.04.2018 r. uczniowie klas Technikum Pojazdów Samochodowych - III TPS i I TPS uczestniczyli w szkoleniu technicznym Castrol.

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Firma dostarcza oleje silnikowe dostosowane do każdego rodzaju pojazdów. Produkty tej firmy stosują i zalecają producenci samochodów np.: Audi, Ford, MAN, Honda, Volvo, Seat, Skoda oraz Volkswagen.

Szkolenie prowadził ekspert pan Paweł Mastalerek z biura BP Europa. Uczniowie zapoznali się z szeroką gamą produktów Castrol, ich specyfikacją, metodami doboru olejów do pojazdów. Podczas szkolenia prowadzący z udziałem uczniów wykonał kilka ciekawych doświadczeń z zakresu fizyki, chemii i mechaniki, np. z ciekłym azotem. Wszyscy uczestnicy na zakończenie szkolenia otrzymali certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu.

Szkolenie zorganizował nauczyciel przedmiotów zawodowych mechanicznych Adam Szczęsny.