Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.

W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.

Działacze apelują do polityków o podjęcie pilnych działań, a politycy wydają apele do społeczności międzynarodowej, by działać wspólnie i bez opóźnień. Pomysłodawcą Dnia Ziemi był amerykański senator Gaylord Nelson.

Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 r. jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Od wielu lat w naszej szkole uczniowie włączają się w akcję pomocy Ziemi zbierając elektroodpady, które są przekazywane Fundacji alter Eko w projekcie ODZYSKOMANIA. Na górnym korytarzu uczniowie naszej szkoły mogą obejrzeć wystawę prac plastycznych.

Zachęcamy również do zapoznania się z ciekawostkami ekologicznymi  celem poszerzenia swojej wiedzy.