26 kwietnia, jak co roku, uczestnicy marszu wyruszyli z ulicy gen. Józefa Sowińskiego,następnie dalej ulicami miasta, przy eskorcie wyszkowskiej policji oraz I i II klasy mundurowej CEZiU „KOPERNIK”, dotarli na skwer im. Jana Pawła II przy kościele św. Idziego. Na placu czekała na wszystkich niespodzianka - występ Kajetana Karłowicza z Autorskiej Szkoły Artystycznej "Tomitofa", który wykonał kilka utworów. Uczestnicy happeningu wyróżniali się niebieskimi ubraniami, ponieważ kolor niebieski jest symbolem jedności z osobami chorymi na autyzm oraz kolorowymi skarpetkami, które wyrażają solidarność z osobami z zespołem Downa.

Marsz, zawsze organizowany z potrzeby serca, to radosne i kolorowe wydarzenie. Jest wyrazem zrozumienia i jedności mieszkańców Wyszkowa, a także władz samorządowych naszego miasta z problemami ludzi z niepełnosprawnością i ich rodzinami, w tym przypadku problemami osób z zespołem Downa i autyzmem. Myślą przewodnią marszu jest godność. Dzięki takim akcjom udaje się odsunąć negatywne emocje i skupić się na pomocy nie tylko dzieciom z Wyszkowa i okolic, ale i innym.

Akcja była organizowana już po raz czwarty.

Rekrutacja do CEZiU

Znalezione obrazy dla zapytania rekrutacjaZapraszamy kandydatów do klas pierwszych w CEZiU do zapoznania się z regulaminem rekrutacji i ofertą edukacyjną. Warunkiem naboru jest wypełniennie formularza elektronicznego od 10 maja 2018 od godziny 10.00 do 18 maja 2018 do godz. 15:00. Poniżej zamieszczamy odnośniki do Regulaminu rekrutacji oraz do systemu elektronicznego naboru:

REGULAMIN REKRUTACJI

SYSTEM NABORU ELEKTRONICZNEGO