25 kwietnia odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami Stowarzyszenia „Wizna 1939” oraz Wicestarostą Powiatu Wyszkowskiego Adamem Mrozem. Prezes Stowarzyszenia Dariusz Szymanowski dokonał przekazania na ręce pani dyrektor Grażyny Kalinowskiej oraz uczniów biało - czerwoną flagę oraz rogatywkę, która znajdowała się na jednej z trumien żołnierzy z 1920 roku podczas ponownego pochówku 16 marca w Andrzejewie.

W okolicznościowym przemówieniu pani dyrektor w imieniu szkoły zobowiązała do zachowania pamięci o młodych bohaterach, którzy byli gotowi oddać życie za wolność Ojczyzny. Natomiast wicestarosta podziękował uczniom klas mundurowych za udział w uroczystości, za postawę obywatelską i patriotyczną, godne reprezentowanie szkoły i powiatu w wielu uroczystościach.

W dalszej części spotkania głos zabrał prezes stowarzyszenia Dariusz Szymanowski opowiadając o działalności stowarzyszenia w poszukiwaniu śladów historii. Pod koniec listopada Stowarzyszenie „Wizna 1939”, na terenie gminy Andrzejewo prowadziło prace badawcze związane z 18. Dywizją Piechoty, która we wrześniu 1939 r. wchodziła w skład Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Narew”. Podczas prac natrafiono na ludzkie szczątki. Po spełnieniu wymogów prawnych, przeprowadzono ekshumację, w wyniku której okazało się, że natrafiono na zbiorową mogiłę polskich żołnierzy poległych w wojnie z bolszewikami, w boju pod Paprocią i Pęchratką w okolicach Zambrowa. Zginęli 4 sierpnia 1920 roku. Byli to żołnierze z 201. Pułku Piechoty.

16 marca 2018 roku odbyła się podniosła uroczystość ponownego pochówku 10 żołnierzy – bohaterów z 1920 r., którzy w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez państwo polskie, doczekali się godnego pożegnania. W ich intencji odbyła się uroczysta msza święta w kościele św. Bartłomieja w Andrzejewie, następnie zostali pochowani wśród swoich kolegów i towarzyszy broni z 201 pp., w kwaterze wojennej z 1920 r. na cmentarzu w miejscowości Szumowo. W ich ostatniej drodze, obok licznie zgromadzonych różnych środowisk społecznych, towarzyszyli uczniowie naszej szkoły, którzy nieśli jedną z trumien.

Relację z powyższej uroczystości pt. „Było nie minęło … Wróć Jasieńku z tej wojenki, wróć” można obejrzeć na kanale TVP Historia lub pod poniższym linkiem: