12 maja ulicami Warszawy przeszła Parada Schumana pod hasłem „Europa ma znaczenie !”. Parada corocznie odbywa się w ramach obchodów Dnia Europy, który obchodzimy 9 maja. Jest to święto pokoju i jedności Europy, obchodzone w rocznicę podpisania historycznej „Deklaracji Schumana”, którą uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska. Każdego roku organizatorzy zwracają uwagę na konkretne wartości.

W tym roku szczególną uwagę poświęcono prawom człowieka, Europejskiemu Roku Dziedzictwa Kulturowego oraz obchodom 100-lecia niepodległej Polski. W Miasteczku Schumana - miejscu ulicznych spotkań i dyskusji można było pozyskać informacje na temat różnych inicjatyw, obejrzeć prezentacje i najciekawsze projekty organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych, wziąć udział w konkursach, animacjach, grach edukacyjnych, posłuchać otwartych debat i spotkań z ekspertami. Wśród licznie obecnej młodzieży z całej Europy byli uczniowie – wolontariusze naszej szkoły pod opieką pani Danuty Przybysz, pani Moniki Lipki oraz wicestarosty pana Adama Mroza.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wyjazdu.

Rekrutacja do CEZiU

Znalezione obrazy dla zapytania rekrutacjaZapraszamy kandydatów do klas pierwszych w CEZiU do zapoznania się z regulaminem rekrutacji i ofertą edukacyjną. Warunkiem naboru jest wypełniennie formularza elektronicznego od 10 maja 2018 od godziny 10.00 do 18 maja 2018 do godz. 15:00. Poniżej zamieszczamy odnośniki do Regulaminu rekrutacji oraz do systemu elektronicznego naboru:

REGULAMIN REKRUTACJI

SYSTEM NABORU ELEKTRONICZNEGO