12 maja ulicami Warszawy przeszła Parada Schumana pod hasłem „Europa ma znaczenie !”. Parada corocznie odbywa się w ramach obchodów Dnia Europy, który obchodzimy 9 maja. Jest to święto pokoju i jedności Europy, obchodzone w rocznicę podpisania historycznej „Deklaracji Schumana”, którą uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska. Każdego roku organizatorzy zwracają uwagę na konkretne wartości.

W tym roku szczególną uwagę poświęcono prawom człowieka, Europejskiemu Roku Dziedzictwa Kulturowego oraz obchodom 100-lecia niepodległej Polski. W Miasteczku Schumana - miejscu ulicznych spotkań i dyskusji można było pozyskać informacje na temat różnych inicjatyw, obejrzeć prezentacje i najciekawsze projekty organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych, wziąć udział w konkursach, animacjach, grach edukacyjnych, posłuchać otwartych debat i spotkań z ekspertami. Wśród licznie obecnej młodzieży z całej Europy byli uczniowie – wolontariusze naszej szkoły pod opieką pani Danuty Przybysz, pani Moniki Lipki oraz wicestarosty pana Adama Mroza.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wyjazdu.