dzienotwary2024

3 września o godz. 9.00 uczniowie Kamila Pęgier i Kacper Siwek poprowadzili inaugurację kolejnego roku szkolnego w CEZiU „Kopernik”. Zgromadzeni na placu apelowym goście uroczystości: Skarbnik Powiatu Wyszkowskiego pani Anna Anuszewska, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie podpułkownik mgr inż. Leszek Wieczorek, Kierownik Działu Utrzymania Ruchu w Quad Graphiks pan Łukasz Kamiński, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Marzena Ciemerych oraz Dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” pani Grażyna Kalinowska, Wicedyrektor pani Natalia Szczerba, pedagodzy, pracownicy szkoły, uczniowie uczcili minutą ciszy poległych w czasie II Wojny Światowej.

Następnie dyrektor  pani Grażyna Kalinowska podkreśliła w swoim przemówieniu jak wiele działań podejmuje szkoła, aby była atrakcyjna dla uczniów. Natomiast pani Anna Anuszewska, jako przedstawiciel organu prowadzącego, gratulowała uczniom wyboru szkoły.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenia nagrody od Quad/Graphics Kacprowi Aleksandrowi Kogutowi - Maliszewskiemu, który uzyskał najwyższy wynik na egzaminie maturalnym z języka angielskiego. Nagrodę wspólnie z dyrektor szkoły panią Grażyną Kalinowską wręczył absolwent CEZiU „Koprenik”, a obecnie Kierownik Działu Utrzymania Ruchu w Quad/Graphics pan Łukasz Kamiński. Serdeczne słowa do zgromadzonych, a szczególnie do uczniów klas pierwszych skierowała przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Izabela Jończyk, która podkreśliła, że jest przekonana o tym, że nauka w „Koperniku” będzie owocna i przyjemna.

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych.