26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.

W ramach obchodów do 800 milionów Europejczyków z 47 państw kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. W tym celu organizowane są w całej Europie liczne wydarzenia, począwszy od imprez przeznaczonych dla dzieci i odbywających się z ich udziałem, poprzez specjalne programy radiowe i telewizyjne, kursy językowe oraz konferencje.

Nasza szkoła również świętuje językową różnorodność w Europie. W tym roku, 26 września (środa) nauczyciele języków obcych razem z uczniami planują wiele ciekawych przedsięwzięć:

• Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii
  • Ogólnoszkolny quiz (Kahoot!) wiedzy o językach
  • Konkurs wiedzy kulturoznawczej „Niemcy bez tajemnic”
  • Gry i zabawy językowe na lekcji języka angielskiego
  • Wystawa produktów „made in …”
  • Muzyka w Europie
  • Konkurs na najśmieszniejszy mem promujący naukę języków obcych
  • Kącik prasy i literatury obcojęzycznej
  • Konkurs koszulkowy z okazji EDJ
  • Sonda korytarzowa: “W ilu językach powiesz …?”

Wszystkich chętnych do udziału w EDJ prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli języków obcych.

Zachęcamy do dzielenia się swoimi pomysłami !!!