8 października 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce odbyła się uroczystość uhonorowania uczniów z najlepszymi wynikami w projekcie stypendialnym dla najzdolniejszych uczniów z Mazowsza. Warunkiem otrzymania stypendium było uzyskanie najwyższej w danym typie szkoły średniej ocen lub wykazanie się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, osiągnięcie w niej najlepszych wyników, a w pozostałych dziedzinach ocen więcej niż dobrych.

Nagrody zostały przyznane przez marszałka województwa mazowieckiego w ramach dwóch programów stypendialnych. Były to stypendia dla uczniów liceów i szkół podstawowych i stypendia dla uczniów szkół zawodowych, do których zakwalifikowała się uczennica klasy 3 TL Aleksandra Anna Ciemerych.

Stypendyści za otrzymane pieniądze mogą kupić pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy, fachową literaturę, ale też np. opłacić uczestnictwo w wycieczkach edukacyjnych czy kursach językowych. Ważne, żeby cele, na które uczniowie przeznaczają swoje stypendia, były związane z ich indywidualnym planem rozwoju edukacyjnego.

Najzdolniejszej młodzieży z subregionu ostrołęckiego wyróżnienia wręczyły wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska oraz Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.