Dokładnie sto dni przed maturą w eleganckich wnętrzach Domu Weselnego ,,Sylwia’’ w Białymbłocie odbył się bal tegorocznych maturzystów Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej ,,Kopernik’’. Rozpoczął się tradycyjnie polonezem. Pierwsza turę poprowadzili pani dyrektor Grażyna Kalinowska i członek zarządu powiatu pan Paweł Deluga, drugą turę-panie wicedyrektor Dorota Konopka i Natalia Szczerba. Prowadzący uroczystość Anna Kulesza i Kacper Siwek dziękowali w imieniu maturzystów Dyrekcji, Starostwu, Rodzicom Wychowawcom i Nauczycielom za troskę okazywaną im w okresie nauki i za niepowtarzalną atmosferę w szkole. Upominki i kwiaty były symbolem ich wdzięczności.

Następnie Dyrektor CEZiU "Kopernik" Grażyna Kalinowska życzyła maturzystom pięknych wspomnień z balu, bo taki zdarza się tylko raz. Sekretarz powiatu Jerzy Ausfeld, także w imieniu starosty Jerzego Żukowskiego życzył im zdania matury oraz realizacji celów w dorosłym życiu, a ks.Emil Sasinowski udzielił błogosławieństwa i życzył dobrej zabawy. Z kolei Przewodnicząca Komitetu Studniówkowego pani Dorota Kania oprócz gorących podziękowań przekazała na ręce Pani Dyrektor czek na potrzeby szkoły, który ufundowali tegoroczni maturzyści.

Po podziękowaniach siedem par zaprezentowało się w przepięknym walcu zatańczonym do przeboju Rihanny ,,Love on the brain’’. Byli to: Natalia Chełchowska i Bartosz Kuchta, Natalia Budna i Adam Wróblewski, Daria Makowska i Dawid Wróbel, Ilona Czubak i Kamil Smogorzewski, Kinga Telak i Piotr Bloch, Klaudia Oleksiak i Olaf Suchodolski, Karolina Rybak i Damian Kowalski.

O godz 23.00 ogłoszono zwycięzców plebiscytu na króla i królową balu, którymi zostali Karolina Rybak i Dariusz Czyż. Prezentem niespodzianką dla nich był specjalny pokaz taneczny w wykonaniu Szymona Tarnożka, Cezarego Ksiażaka, Dominika Stysia, Damiana Mecha, Krystiana Krakowieckiego, Dariusza Czyża, Adriana Jóźwiaka i Cezarego Jadackiego. Następnie zabawa trwała do białego rana…

Zdjęcia dzięki uprzejmości Tygodnika Informacyjno-Reklamowego "Nowy Wyszkowiak".