Szesnasta edycja programu odbędzie się 20 marca 2019 r.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do rejestracji u Szkolnych Doradców Zawodowych do dnia 15 marca 2019r.

Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:

• odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,
  • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
  • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Dzień przedsiębiorczości to pomoc uczniom szkół ponadgimnazjalnych w przygotowaniu się do świadomego wyboru zawodu. Program pozwala rozwiać wątpliwości młodych ludzi związane z tym, jak naprawdę wygląda praca w wybranym zawodzie. Dzięki wolontariuszom – doświadczonym pracownikom – młodzież ma okazję dowiedzieć się jakie kompetencje, wiedza i umiejętności są niezbędne do wykonywania pracy na upragnionym stanowisku w wymarzonym zawodzie. A to z kolei pomaga podjąć decyzję na temat dalszego kierunku kształcenia.

Więcej informacji na temat programu: https://dzien-przedsiebiorczosci.junior.org.pl/