26.04.2019r. klasy maturalne CEZiU ,,Kopernik" ukończyły szkołę. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Krzysztof Arbaszewski, członek Zarządu Powiatu Wyszkowskiego Pan Paweł Deluga, przedstawiciel Wyszkowskiej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie Pani mjr Agnieszka Krystman, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie młodszy inspektor Zbigniew Zięcina, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Dorota Kania.

W pierwszej części odbyło się uroczyste przekazanie i objęcie obowiązków Dowódcy Szkolnego klas mundurowych, w związku z zakończeniem nauki przez obecnie pełniących tę funkcję, uczennicę starszego kadeta Annę Kulesza i ucznia kadeta Cezarego Książaka. Nowym dowódcą został mianowany uczeń młodszy kadet Michał Oniszk.

W drugiej części nastąpiło podsumowanie wyników w nauce abiturientów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego Bezpieczeństwa Publicznego i czwartych Technikum. Tradycyjnie uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen co najmniej 4,75 dokonali wpisu do Złotej Księgi Absolwentów. W tym roku zapisali się do niej : Piotr Skalik klasa 4TPSa i  Krzysztof Tomasz Czarnecki klasa 4TE.

Dyrektor CEZiU "Kopernik" Grażyna Kalinowska przywitała wszystkich zgromadzonych oraz przedstawiła osiągnięcia i ciężką, ale jakże efektywną trzy i czteroletnią pracę poszczególnych odchodzących klas maturalnych. Dyplomami uhonorowano uczniów za działalność na rzecz szkoły, wolontariat, sport, postawę i zaangażowanie w wypełnianiu obowiązków wynikających z Regulaminu klasy mundurowej i godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym. Liczni uczniowie liceum zostali wyróżnieni nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Centrum Operacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej. Nie zapomniano również o wyjątkowo zaangażowanych rodzicach, których uhonorowano dyplomami i brawami.

Tradycyjnie przedstawiciele klas młodszych wręczyli upominki-długopisy z logo CEZiU "Kopernik" wszystkim swoim starszym koleżankom i kolegom. Uroczystość zakończono jakże widowiskowym wyrzuceniem w górę biretów, co jest również piękną tradycją "Kopernika".