ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

dzienotwary2024

W maju wszystkie klasy I odbyły zajęcia terenowe w najbliższym obszarze chronionym, czyli w Puszczy Białej. W czasie zajęć młodzież dowiedziała się jak powstaje las, poznała choroby drzew i metody ich zapobiegania. Zobaczyła pasożytnicze grzyby oraz sadzonki drzew. Uczniowie poznali też pracę leśników oraz dowiedzieli się o firmach zewnętrznych zatrudnionych w lesie.

W siedzibie Nadleśnictwa Wyszków uczniowie wysłuchali ciekawej, pełnej zaangażowania i pasji opowieści o lesie prezentowanej przez pana Piotra Ludwikowskiego. Pracownik Nadleśnictwa Wyszków przybliżył młodzieży formy i metody ochrony przyrody oraz zapoznał ich z gatunkami chronionymi roślin i zwierząt występującymi na tym obszarze. Pan Piotr mówił też o pracy leśników i organizacji całego Nadleśnictwa Wyszków.

W czasie wycieczki młodzież zapoznawała się z nazwami gatunkowymi roślin i zwierząt, szukała punktów orientacyjnych, dowiedziała się też po co czasem w lesie kopie się doły i zostawia się stare, leżące drzewa. W trakcie wyprawy uczniowie mogli zadawać przewodnikowi pytania. Podczas tej wyprawy znalezione zostały okazy lilii złotogłów – rośliny chronionej.

Były to bardzo atrakcyjne zajęcia dla uczniów, przez które mogli rozwijać swoje zainteresowania oraz zmotywować się do uczenia się. Wyprawa trwała ok. 5 godzin i zakończyła się ogniskiem. Opiekunami byli: pani Anna Gładkowska, pani Ewa Laskowska, pani Marzena Terlikowska, pani Aneta Zagumna, pani Agnieszka Nowatcińska, pani Małgorzata Gałązka, pani Karolina Pastewka i pani Agnieszka Oniśk.

Serdecznie dziękujemy pracownikowi Nadleśnictwa Wyszków za ciekawą przygodę z przyrodą.

A oto kilka zdjęć z tej wyprawy.