dzienotwary2024

IMG 6566Po raz kolejny nasi uczniowie, nauczyciele, dyrekcja i anonimowi darczyńcy pokazali ogromne serce przyłączając się do organizacji szlachetnej paczki dla potrzebującej samotnej osoby. Obdarowany gorąco dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom!

W podziękowaniu otrzymaliśmy poniższej treści e-mail:

Drogi Darczyńco,
dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historię Rodzin, które mają mniej szczęścia w życiu!
Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.
Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.
Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pan Marek) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki
Pan Marek widząc nas wchodzących do jego pokoju z paczuszkami nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Bardzo miło nas przyjął, a uśmiech nie schodził mu z twarzy. Zwierzył się nam, że pierwszy raz ktoś mu pomógł bezinteresownie i jest tym gestem bardzo wzruszony. Przy rozpakowywaniu paczek cieszył się z każdej rzeczy. Był zachwycony widząc nową pościel, jak sam stwierdził: ,,W końcu będzie miło się spało". W następnej paczce Pan Marek znalazł kurtkę, która była wręcz idealna. Od razu ją przymierzył i był bardzo z niej zadowolony. Gdy Pan Marek zobaczył, że dostał laptopa - zaniemówił. Nie mógł uwierzyć, że ktoś spełnił jego marzenie. Przez całe spotkanie był pełen pozytywnej energii, którą nas zarażał. Mimo swojej choroby, zachowywał się bardzo naturalnie. Pan Marek jest bardzo wdzięczny za wszystkie rzeczy, które dostał. Zastanawiał się jak mógłby się odwdzięczyć za tą dobroć, która go spotkała. Przez całe spotkanie było widać, że dzięki tej pomocy, Pan Marek poczuł, że nie jest sam i że ma wsparcie. Był tak szczęśliwy, że postanowił zawołać swoją ulubioną pielęgniarkę, aby towarzyszyła mu w tej chwili. Na sam koniec, Pan Marek nas przytulił, podziękował oraz złożył życzenia świąteczne. Prosił również nas, abyśmy go odwiedziły jeszcze, a nam pozostało się tylko zgodzić.

Słowo od Rodziny

Pan Marek chciał bardzo serdecznie podziękować za wszystko. Za zaangażowanie oraz za tak cudowne prezenty. Każdemu życzy zdrowych oraz spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz dobrej zabawy w Sylwestra.

Słowo od Wolontariusza

Jako wolontariusz chciałabym powiedzieć, że bardzo miło mi się z Państwem współpracowało. Dziękuje za przekazaną pomoc. Miło było poznać i porozmawiać z Państwem. Współpracując z takimi osobami wiem, że warto robić to dalej. Przesyłam dużo pozytywnej energii oraz ciepłych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.
Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.
Dobrze, że jesteś!

Zespół Szlachetnej Paczki

Szczególne podziękowania kierujemy do firmy przewozowej Pani Marzeny Ciemerych, która pomogła nam bezpiecznie dotrzeć do magazynu zbiórki paczek w Ciechanowie.
Dziękujemy firmie komputerowej za przygotowanie laptopa do codziennego użytku.
Dziękujemy anonimowym darczyńcom, dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom, którzy ze swoimi klasami przyłączyli się do projektu:
I TL, I TPS, I TE, I wz, II TPS, II TL, II TI, II TE, III TLp, III TLg, III THp, III TPSp, III TEp, III wzg, III wz, III wz1, IV TL, IV TE, IV TPS,
I OPW, II OPW, III LBPp, III LBPG
Wartość przygotowanej paczki wyniosła: 3486, 75,-