Uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w naziemnym szkoleniu spadochronowym w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno – Spadochronowego (OSA-S) 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej. W pierwszym etapie szkolenia uczniowie zostali zapoznani z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa skoków, teorią i zasadami skoku spadochronowego na skoczni trójstopniowej, następnie ćwiczyli wykonanie trapezu – nauka prawidłowych czynności przy po otwarciu czaszy spadochronu, a także postępowania w sytuacjach awaryjnych.

Druga część szkolenia to możliwość treningu w tunelu aerodynamicznym, który oddaje warunki jakie panują w czasie spadania z zamkniętym spadochronem. Szkolenie odbyło się pod okiem instruktorów z OSA-S z Leźnicy Wielkiej oraz Jednostki Specjalnej FORMOZA.

Szkolenie dla uczniów było możliwe dzięki współpracy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i podległych jednostek wojskowych z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi w roku 2018. Transport został zapewniony przez Sztab Generalny Wojska Polskiego.