ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Strefa Rodziców

Kalendarium do pobrania

E-learning

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

Uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w naziemnym szkoleniu spadochronowym w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno – Spadochronowego (OSA-S) 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej. W pierwszym etapie szkolenia uczniowie zostali zapoznani z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa skoków, teorią i zasadami skoku spadochronowego na skoczni trójstopniowej, następnie ćwiczyli wykonanie trapezu – nauka prawidłowych czynności przy po otwarciu czaszy spadochronu, a także postępowania w sytuacjach awaryjnych.

Druga część szkolenia to możliwość treningu w tunelu aerodynamicznym, który oddaje warunki jakie panują w czasie spadania z zamkniętym spadochronem. Szkolenie odbyło się pod okiem instruktorów z OSA-S z Leźnicy Wielkiej oraz Jednostki Specjalnej FORMOZA.

Szkolenie dla uczniów było możliwe dzięki współpracy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i podległych jednostek wojskowych z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi w roku 2018. Transport został zapewniony przez Sztab Generalny Wojska Polskiego.

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

kasa