ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

W ramach realizacji projektu pn. „Dobre kwalifikacje drogą do sukcesu uczniów i uczennic z terenu powiatu wyszkowskiego” uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" uczestniczyli w zajęciach z zakresu zdobywania dodatkowych uprawnień:

- kurs spawania MAG.

Zajęcia były realizowane w różnych terminach:

I edycja odbyła się w okresie X-XII/2017r.( uczestniczyło w niej 10 uczniów: 1 grupa 10 -osobowa)

II druga edycja odbyła się w okresie I-V/2018r.( uczestniczyło w niej 10 uczniów: 1 grupa 10-osobowa)

Natomiast trzecia edycja odbędzie się w okresie I-III/2019r.( planowana ilość uczestników 10 osób: 1 grupa 10-osobowa).

Zajęcia I i II edycji odbyły się zgodnie z ustalonym programem i harmonogramem, który obejmował 30 godzin zajęć teoretycznych, 90 godzin zajęć praktycznych z doskonalenia umiejętności spawania metodą MAG.

Na zajęcia praktyczne, słuchacze zostali wyposażeni w odzież ochronną. Szkolenie odbywało się w pracowni „spawalnia” - przeznaczonej do prowadzenia zajęć z zakresu spawalnictwa różnymi metodami.

Na koniec kursu przeprowadzono egzamin wewnętrzny podsumowujący zdobytą wiedzę, który zdali wszyscy uczestnicy szkolenia.

Na początku wsparcia projektowego oraz na jego zakończenie przeprowadzono ankietę ewaluacyjną, która wskazała, że motywacja uczestników szkolenia do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, wiara we własne kwalifikacje i umiejętności zawodowe wzrosła.

W ramach realizacji projektu pn. „Dobre kwalifikacje drogą do sukcesu uczniów i uczennic z terenu powiatu wyszkowskiego” uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" uczestniczyli w STAŻACH ZAWODOWYCH.

 

Uczniowie realizowali staże u pracodawców w dwóch edycjach:

I edycja odbyła się w okresie VI-VIII/2017r.( staż odbyło 41 osób)

II edycja odbyła się w okresie VI-VIII/2018r.( staż odbyło 59 osób).

Ogólnie w ramach projektu staż zawodowy u pracodawców odbyło 100 uczniów ( w tym: 30K i 70M) CEZIU "Kopernik" z różnych kierunków kształcenia:

- technik elektryk - 30 osób

- technik handlowiec - 6 osób

- technik informatyk - 6 osób

- technik logistyk - 22 osób

- technik mechanik - 6 osób

- technik pojazdów samochodowych - 21 osób

- technik spedytor - 9 osób

Uczniowie za wykonaną pracę otrzymali stypendium stażowe w wysokości 4800 zł ( przy realizacji 300 h stażu).

Uczniowie odbyli staż zawodowy w odpowiednio dobranych, lokalnych firmach branżowych zgodnie z kierunkiem kształcenia. Pozwoliło im to na nabycie nowych umiejętności zawodowych, sprawdzenie posiadanej wiedzy i kompetencji w praktyce, zaobserwowanie sposobów organizacji pracy i zarządzania wybranymi firmami. Udział w projekcie umożliwił uczestnikom sprawdzenie i samoocenę nabytych w toku kształcenia umiejętności zawodowych na lokalnym rynku pracy. Nabyli też nowe umiejętności społeczne i adaptacyjne, ułatwiające współdziałanie w grupie, rozwiązywanie codziennych problemów, zrozumienie i tolerancję dla innych członków zespołu. Udział w projekcie przyczynił się do wzrostu poczucia własnej wartości, podniesienia samooceny co wpływa na osobisty rozwój uczestników i motywację do dalszej nauki, rozwijania nowych kompetencji jako szansy na znalezienie lepszej pracy.

Nabycie wiedzy i kompetencji podczas realizacji stażu zawodowego u pracodawcy zostało potwierdzone zaświadczeniem o odbyciu stażu.

 

W ramach realizacji projektu pn. „Dobre kwalifikacje drogą do sukcesu uczniów i uczennic z terenu powiatu wyszkowskiego” uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" uczestniczyli w zajęciach z zakresu kompetencji miękkich: Trening kompetencji interpersonalnych.

Zajęcia były realizowane w różnych terminach:

I edycja odbyła się w okresie X-XII/2017r. ( uczestniczyło w niej 24 uczniów: 2 grupy 12-osobowe)

II edycja odbyła się w okresie I-V/2018r.( uczestniczyło w niej 36 uczniów: 3 grupy 12-osobowe)

Podstawowym celem treningu interpersonalnego było uczenie się i rozwijanie umiejętności z zakresu:

  • postrzegania i rozumienia siebie oraz innych ludzi
  • skutecznego komunikowania się (wyrażania myśli i uczuć, uważnego słuchania ze zrozumieniem, wrażliwości na sygnały niewerbalne itd.)
  • rozwiązywania problemów i konfliktów międzyludzkich
  • uczenia się w oparciu o doświadczenia osobiste.

Uczniowie na zajęciach wykazali się wysoką frekwencją, elokwencją, zaangażowaniem w prowadzone zajęcia. Wyniki ewaluacji wskazały zadowolenie uczestników biorących udział w szkoleniu i chęć do rozwoju kompetencji interpersonalnych. Uczestnicy dostrzegli, iż w otaczającym nas świecie zanikają relacje interpersonalne, stąd potrzeba by je kształcić i rozwijać.

Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali materiały piśmiennicze, skrypt przygotowany przez prowadzącą zajęcia, a po zakończeniu zaświadczenia o uczestnictwie w projekcie.

  

W ramach realizacji projektu pn. „Dobre kwalifikacje drogą do sukcesu uczniów i uczennic z terenu powiatu wyszkowskiego” uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" uczestniczyli w zajęciach z zakresu zdobywania dodatkowych uprawnień: kurs SEP do 1 KV.

I edycja kursu odbyła się w okresie od 19.10.2018r. do 10.11.2018r. ( uczestniczyło w niej 10 uczniów: 1 grupa 10-osobowa)

Natomiast II edycja odbędzie się w okresie I-III/2019r.( planowana ilość uczestników 10 osób: 1 grupa 10-osobowa)

Zajęcia I edycji odbyły się zgodnie z ustalonym programem i harmonogramem, który obejmował 35 godzin zajęć teoretycznych z ćwiczeniami praktycznymi.

Słuchacze podczas kursu otrzymali materiały dydaktyczne – opracowanie własne. Uczestnicy szkolenia bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie zadawali pytania, rozwiązywali przygotowane zadania i odpowiadali na zadawane pytania. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na których omawiano zagadnienia związane ze skutecznością ochrony przeciwporażeniowej. Potwierdzeniem zagadnień teoretycznych były ćwiczenia praktyczne związane z pomiarami elektrycznymi i stosowaniem ochrony przeciwporażeniowej w praktyce.

Na ćwiczenia praktyczne słuchacze zostali wyposażeni w odzież ochronną. Ćwiczenia odbywały się w pracowni instalacji elektrycznych przeznaczonej na zajęcia praktyczne. Słuchacze zostali podzieleni na zespoły dwuosobowe. W zespołach   wykonywali układy elektryczne z zastosowaniem podstawowych i dodatkowych środków ochrony przeciwporażeniowej.

Na koniec kursu przeprowadzono egzamin wewnętrzny podsumowujący zdobytą wiedzę, który zdali wszyscy uczestnicy szkolenia.

  W ramach realizacji projektu pn. „Dobre kwalifikacje drogą do sukcesu uczniów i uczennic z terenu powiatu wyszkowskiego” uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" uczestniczyli w zajęciach z zakresu kompetencji miękkich: Aktywne zarządzanie czasem.

Zajęcia były realizowane w różnych terminach:

I edycja odbyła się w okresie od 27.03.2018r. do 28.05.2018r. ( uczestniczyło w niej 12 uczniów: grupa 12-osobowa)

II edycja odbyła się w okresie  od 11.10.2018r.do 15.11.2018r.( uczestniczyło w niej 12 uczniów: grupa 12-osobowa)

Aktywne zarządzanie czasem to warsztaty mające na celu kształtowania kompetencji kluczowych, miękkich. Zajęcia I i II edycji odbyły się zgodnie z ustalonym programem i harmonogramem, który obejmował 30 godzin zajęć.

Uczestnicy zajęć mieli okazję przekonać się, iż na brak czasu narzekają Ci, którzy go najwięcej tracą. Uczniowie poznali korzyści wynikające z dobrego
i efektywnego zarządzania czasem. Nauczyli się formułować cele, identyfikować i eliminować pożeracze czasu i odkładanie pracy na później. Stosowali metody zarządzania czasem.

Planowanie i wykorzystanie własnego czasu uczniów było kluczowym celem zajęć.

Wysoka frekwencja, zaangażowanie w wykonywanie proponowanych ćwiczeń spowodowała, iż uczniowie nabyli zakładane umiejętności. Wyniki ewaluacji wskazały zadowolenie uczestników biorących udział w szkoleniu i wzrost  umiejętności. 

Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali materiały piśmiennicze, skrypt przygotowany przez prowadzącą zajęcia, a po zakończeniu zaświadczenia o uczestnictwie w projekcie.

W ramach realizacji projektu pn. „Dobre kwalifikacje drogą do sukcesu uczniów i uczennic z terenu powiatu wyszkowskiego” uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" uczestniczyli w zajęciach z zakresu zdobywania dodatkowych uprawnień: kurs kierowca wózków jezdniowych.

Zajęcia były realizowane w różnych terminach:

I edycja odbyła się w okresie X-XII/2017r.( uczestniczyło w niej 12 uczniów: 3 grupy po 4 osoby)

II druga edycja odbyła się w okresie I-V/2018r.( uczestniczyło w niej 16 uczniów: 4 grupy po 4 osoby)

Natomiast trzecia edycja odbędzie się w okresie I-III/2019r.( planowana ilość uczestników 12 osób: 3 grupy po 4 osoby)

Zajęcia I i II edycji odbyły się zgodnie z ustalonym programem i harmonogramem, który obejmował 48 godzin zajęć teoretycznych, 15 godzin zajęć praktycznych z obsługi wózka jezdniowego podnośnikowego z mechanicznym napędem podnoszenia oraz 4 godziny zajęć praktycznych z wymiany butli.

W ramach zajęć słuchacze otrzymali materiały dydaktyczne oraz podręcznik: Ryszard Tuchliński "Wózki jezdniowe Zagadnienia egzaminacyjne UDT w przykładach, pytaniach i odpowiedziach". Na zajęcia praktyczne, słuchacze zostali wyposażeni w odzież ochronną. Szkolenie odbywało się na dwóch wózkach jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia.

Na koniec kursu przeprowadzono egzamin wewnętrzny podsumowujący zdobytą wiedzę, który zdali wszyscy uczestnicy szkolenia.

Na początku wsparcia projektowego oraz na jego zakończenie przeprowadzono ankietę ewaluacyjną, która wskazała, że motywacja uczestników szkolenia do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, wiara we własne kwalifikacje i umiejętności zawodowe wzrosła.

Po ukończeniu kursu – kierowca wózków jezdniowych uczestnicy zdobyli nowe kwalifikacje do obsługi i jazdy wózkami widłowymi potwierdzone egzaminem przed Państwową Komisją z Urzędu Dozoru technicznego w Warszawie.

 

 

Od 01 maja 2017r. uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" uczestniczą w realizacji projektu pn. „Dobre kwalifikacje drogą do sukcesu uczniów i uczennic z terenu powiatu wyszkowskiego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów.

Celem głównym projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów we współpracy z pracodawcami poprzez dostosowanie ich do potrzeb regionalnego rynku pracy w terminie do 30 kwietnia 2019 roku.

W projekcie bierze udział 100 uczniów, w tym 30 uczennic i 70 uczniów CEZiU "Kopernik" z różnych kierunków kształcenia:

Czytaj więcej: Projekt "Dobre kwalifikacje drogą do sukcesu uczniów i uczennic z terenu powiatu wyszkowskiego"