W naszej szkole uczniowie będą mieli dostęp do m-Legitymacji !    Szkoła została zgłoszona do programu mLegitymacja i już dziś pierwsza uczennica z klasy 2 TL może korzystać z mobilnej aplikacji z legitymacją.

mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem.  Jest częścią aplikacji mObywatel.

Identycznie jak papierowa legitymacja, mLegitymacja poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych. Jest także podstawą do otrzymania innych, przysługujących uczniom zniżek. To możliwe dzięki umocowaniu prawnemu – jej wydawanie umożliwia obowiązujące rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych.

Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów. Nie tylko w trakcie kontroli biletów, ale także np. przy zakładaniu karty w bibliotece, czy zakupie biletów do kina.

Więcej informacji  dla uczniów i rodziców pod linkiem: https://www.gov.pl/web/mobywatel/mlegitymacja-szkolna

Szczegóły dotyczące procedury zgłaszania się do mLegitymacji w przyszłym tygodniu u wychowawców.