7 marca 2024r. 56 uczniów z szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz 21 osób dorosłych wzięło udział w III Powiatowym Konkursie Ortograficznym „O Pióro Kopernika”. Tekst dyktanda przygotował dr Sebastian Żurowski z Katedry Języka Polskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs od pierwszej edycji jest objęty honorowym patronatem Dziekana Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Starosty Powiatu Wyszkowskiego. Uczniowie, w oczekiwaniu na wyniki konkursu, uczestniczyli warsztatach, które poprowadził aktor z Autorskiej Szkoły Artystycznej Tomitofa Piotr Kamiński.

Wszyscy uczestnicy i przygotowujący uczniów nauczyciele otrzymali podziękowania za udział w konkursie i upominki. Laureatom wręczyli dyplomy i nagrody rzeczowe Starosta Powiatu Wyszkowskiego Pan Wojciech Kozon, przewodnicząca konkursowego jury radna Rady Powiatu w Wyszkowie Pani Marzena Dyl i Dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” Pani Monika Kluczek. Zwycięzcy otrzymali również piękne symboliczne ,,Pióra Kopernika’’.

Zwycięzcy III Powiatowego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Kopernika” kategoria szkoła podstawowa:

• I miejsce - Izabela Kurpiewska Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Pułtusku
  • II miejsce - Barbara Warowna Szkoła Podstawowa w Zabrodziu
  • III miejsce - Maria Szewczyk Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wyszkowie
  • Wyróżnienie - Laura Zielińska Szkoła Podstawowa w Obrytem
  • Wyróżnienie - Natalia Sklepińska Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Pułtusku.

Zwycięzcy III Powiatowego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Kopernika” kategoria szkoła ponadpodstawowa:

• I miejsce – Kacper Dziubiel Zespół Szkół Nr 3
  • II miejsce - Oliwia Dzięcioł Zespół Szkół Nr 3
  • III miejsce – Jowita Sierzan Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku
  • Wyróżnienie - Weronika Piókowska Zespół Szkół Nr 1
  • Wyróżnienie - Maria Ziółkowska Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie Zwycięzcy.

Zwycięzcy III Powiatowego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Kopernika” kategoria dorośli:

• I miejsce - Pani Ewelina Borkowska
  • II miejsce -Pani Edyta Kwiatkowska
  • III miejsce - Pani Joanna Czembrowska
  • Wyróżnienie - Pani Monika Paź
  • Wyróżnienie - Pani Agnieszka Drążewska.

Celem konkursu jest doskonalenie poprawności ortograficznej i rozwijanie zainteresowań, uzdolnień uczniów. Konkurs ortograficzny jest ważnym wydarzeniem edukacyjno-kulturalnym w powiecie i popularyzuje ortografię wśród uczniów oraz dorosłych.