24 listopada 2017r. w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu wręczono uroczyście Stypendia Prezesa Rady Ministrów uczniom z terenu Mazowieckiego Kuratorium Oświaty - delegatura w Ostrołęce. W uroczystości wzięli udział miedzy innymi: wicekurator mazowiecki Andrzej Sosnowski, reprezentant wojewody mazowieckiego Krzysztof Bieńkowski, dyrektor DOS Michał Giers, wicestarosta powiatu wyszkowskiego Adam Mróz, Dyrektor CEZiU "Kopernik" Grażyna Kalinowska w Wyszkowie oraz przedstawiciele władz samorządowych i oświaty z terenu delegatury.

Warunkiem otrzymania stypendium było uzyskanie najwyższej w danym typie szkoły średniej ocen lub wykazanie się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, osiągnięcie w niej najlepszych wyników,a w pozostałych dziedzinach ocen więcej niż dobrych. Wszyscy stypendyści musieli uzyskać co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów w wysokości 258 zł miesięcznie przyznaje się tylko jednemu uczniowi danego typu szkoły na okres jednego roku szkolnego. W województwie mazowieckim otrzymało je 507 uczniów, w tym 48 ze szkółz terenu działania delegatury w Ostrołęce. Ze szkół w powiecie wyszkowskim uhonorowano 9 uczniów. Z naszej szkoły nagrodzono:

Czarnecki Krzysztof Tomasz – Technikum w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie
Rejnuś Błażej – III Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie