Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom edukacji przedszkolnej i szkolnej Fundacja alter eko stworzyła długofalowy program informacyjno-edukacyjny pn. „ODZYSKOMANIA”, służący aktywnej promocji  racjonalnej gospodarki zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, bateriami i akumulatorami w środowiskach placówek oświatowych.

„Odzyskomania” to forma współpracy, dzięki której placówki oświatowe mogą wymieniać elektroodpady, baterie i akumulatory na atrakcyjne nagrody, pozwalające wyposażyć je w wiedzę przyrodniczą lub zasoby techniczne i dydaktyczne.

Nasza szkoła uczestniczy w programie Fundacji alter eko od wielu lat. W związku z powyższym zapraszam uczniów do włączenia się po raz pierwszy w tym roku szkolnym w akcję fundacji. Odpady można przynosić do sali nr 20 ( geografia).

Strona Fundacji alter eko : http://altereko.pl/index.php