W dniach 22-23 lutego w „Koperniku” odbyły się Dni Zawodowca. Pierwszego dnia uczniowie z poszczególnych kierunków kształcenia przystąpili do konkursu o tytuł „Mistrza w danym zawodzie”. Konkurs składał się z dwóch etapów pisemnego i praktycznego, w których uczniowie wykonywali zadania typowe dla swojego zawodu.

Do konkursu zgłosiło się 69 uczniów.

Tytuł „Mistrza w danym zawodzie” uzyskali:

1. Krzysztof Czarnecki (klasa III) – technik elektryk,
  2. Rafał Osowiecki (klasa II) – technik handlowiec,
  3. Rafał Kozioł (klasa III) – technik informatyk,
  4. Aleksandra Ciemerych (klasa II) – technik logistyk,
  5. Karol Składanek (klasa II) – technik pojazdów samochodowych,
  6. Bartosz Kulesza (klasa II) – technik spedytor.

Drugiego dnia odbył się konkurs na „Najbardziej kreatywny zespół zawodowy”, do którego przystąpiły trzyosobowe zespoły, wyłonione podczas turnieju o tytuł ”Mistrza w danym zawodzie”. W zespołach uczestniczyły osoby, które uzyskały największą ilość punktów w konkursie.

Na uroczystość finałową Dni Zawodowca przybyli zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego pan Adam Mróz i Naczelnik Wydziału Edukacji pan Krzysztof Arbaszewski, Dyrektor CEZiU „Kopernik” pani Grażyna Kalinowska. Uczestników powitała wicedyrektor CEZiU ”Kopernik” pani Natalia Szczerba. Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego pan Adam Mróz, w przemówieniu skierowanym do uczniów, podkreślił ważność kształcenia zawodowego i propagowania pracy zespołowej przez organizatorów konkursu. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju o tytuł „Mistrza w danym zawodzie” czuwało jury w składzie:

• Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego pan Adam Mróz,
  • Naczelnik Wydziału Edukacji pan Krzysztof Arbaszewski,
  • Dyrektor pani Grażyna Kalinowska,
  • Wicedyrektor pani Natalia Szczerba.

Prowadzące uroczystość pani Joanna Czembrowska - nauczyciel przedmiotów zawodowych ekonomicznych oraz pani Katarzyna Buźniak - nauczyciel przedmiotów zawodowych informatycznych zadbały o zdrową rywalizację między drużynami. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązywanie łamigłówek wymagających logicznego myślenia, kombinacji matematycznych oraz wykazanie się wiedzą o szkole. Najlepiej z zadaniami poradził sobie zespól reprezentujący technikum informatyczne, który tym samym zdobył tytuł „Najbardziej kreatywnego zespołu zawodowego”. Drugie miejsce uzyskał zespół z technikum spedycyjnego, trzecie miejsce wspólnie zajęły zespoły z technikum elektrycznego i technikum pojazdów samochodowych.

Skład zwycięskich drużyn:

• I miejsce – technikum informatyczne (Rafał Kozioł - IIITI, Piotr Jaczewski - II TI, Adam Oleksiak - I TI),
  • II miejsce – technikum spedycyjne ( Bartosz Kulesza – II TS , Przemysław Fijałkowski – II TS, Marcin Borek – III TS),
  • III miejsce –technikum pojazdów samochodowych ( Karol Składanek – II TPS, Kacper Bala - II TPS, Łukasz Ostrowski – III TPS) oraz technikum elektryczne (Krzysztof Czarnecki – III TE Mateusz Dobrzeniecki – III TE, Kacper Siwek – III TE).

W czasie konkursów zorganizowanych w ramach Dni Zawodowca wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani i skupieni podczas wykonywania zadań, wykazali się umiejętnością pracy zespołowej.