ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Hymn

E-learning

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

29 maja 2019r. w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” odbył się III Mityng Lekkoatletyczny Copernicus z udziałem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Celem imprezy sportowej była popularyzacja lekkiej atletyki wśród młodzieży, rozpowszechnianie sportu i rekreacji jako formy aktywnego wypoczynku oraz zainteresowanie najnowszymi technikami uczenia się.

W uroczystości wzięli udział goście: Zastępca Burmistrza Aneta Kowalewska, ksiądz kanonik dr Zdzisław Golan – proboszcz Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Zbigniew Zięcina oraz przedstawiciele Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji wraz z Mobilnym Centrum Edukacji.

Na uroczystości pojawił się akcent upamiętniający „100 rocznicę odzyskania praw miejskich w Wyszkowie”. Uczniowie utworzyli herb Wyszkowa ustawiając się i podnosząc do góry kartki biało-czerwone. Uczestnicy III Mityngu Lekkoatletycznego mieli okazję obejrzenia specjalnie przygotowanego pokazu walki wręcz, który zaprezentowali uczniowie klas mundurowych pod kierownictwem pana Andrzeja Grajczyka i pani Moniki Lipki.

III Mityng Lekkoatletyczny to wspaniała impreza sportowa, jak również możliwość skorzystania z naczepy Mobilnego Centrum Edukacyjnego. Fundacja Rozwoju systemu Edukacji umożliwiła skorzystanie z naczepy Mobilnego Centrum Edukacyjnego, w którym odbywały się zajęcia z wykorzystania nowoczesnych technologii, podczas których prezentowane były nowinki technologiczne wkraczające do szkół. W trucku znajdowały się m.in. tablety, interaktywna tablica oraz podłoga, kostki iMO-LEARN, okulary wirtualnej rzeczywistości oraz roboty do nauki programowania. Demonstrowano, jak połączyć technologię z klasycznym podręcznikiem i wzbogacić swój warsztat pracy. Mobilne Centrum Edukacyjne stawia na metodykę, zaczynając od najprostszych przykładów oraz ćwiczeń.

W mityngu wzięło udział 14 drużyn z CEZiU „Kopernik” oraz dwie drużyny ze szkół podstawowych.

Wyniki:

  • 1 miejsce – kl. 2 TI, 299 pkt, w składzie: Bartosz Laszczka, Tomasz Kulesza, Kamil Kubalski,
  • 2 miejsce – kl. 3 TPS, 275 pkt, w składzie: Kamil Kryszkiewicz, Krystian Rzemek, Karol Składanek,
  • 3 miejsce – kl. 1 TS, 262 pkt, w składzie: Jakub Kurowski, Patryk Skierkowski, Wojciech Skalik,

Szkoła Podstawowa Nr 1, w składzie: Aleksandra Salwin, Julia Żurawska, Kacper Zbrzeźniak,

Szkoła Podstawowa w Leszczydole Nowinach, w składzie: Maciej Wiśniewski, Zuzanna Gąsiewska, Kacper Szymański.

Obydwie szkoły zajęły 1 miejsce i zdobyły złote medale oraz dyplomy.

Podziękowania dla: sędziów z kl. 3 TL, którzy pomagali w przeprowadzeniu zawodów, Kacprowi Podlesiowi z kl. 2 TE za nagłośnienie imprezy, Piotrowi Pisule za zdjęcia, pielęgniarce szkolnej za pomoc w nagłych wypadkach oraz wychowawcom i opiekunom za dopingowanie zawodników i opiekę nad młodzieżą.

Serdecznie dziękujemy za udział, zaangażowanie i postawę fair play.

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

 logo trans edu eu

kasa