ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Znajdź

Hymn

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

29 maja obchodzimy Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa. W tym dniu oddajemy hołd tym wszystkim, którzy walczyli na misjach, ryzykowali życie i zdrowie, tworząc system bezpieczeństwa naszego kraju.

Od ponad pół wieku polscy żołnierze biorą udział w wojskowych misjach zagranicznych. W ramach NATO, sił zbrojnych ONZ czy Unii Europejskiej służą ojczyźnie w wielu miejscach na świecie.

Czytaj więcej: 29 Maja – Dzień Weterana 

Na zaproszenie Stowarzyszenia „Wizna 1939” uczniowie klas mundurowych wraz z opiekunami Moniką Lipką i Andrzejem Grajczykiem wzięli udział w nagraniu do programu telewizyjnego o tematyce historyczno – eksploracyjnej „Było, nie minęło. Kronika zwiadowców historii”. Ekipa Adama Sikorskiego wspólnie ze Stowarzyszeniem „Wizna 1939” tym razem zainteresowała się historią por. pil. WP Stefana Stanisława Okrzei. Por. pil. Stefan Okrzeja walczył z niemieckim najeźdźcą pomimo ogromnej przewagi liczebnej i technicznej przeciwnika. Poległ śmiercią lotnika 5 września 1939 r. na polach wsi Kręgi pod Wyszkowem. Widziano, jak jego płonący samolot z oderwanym skrzydłem spadł na pole koło wsi Kręgi przy szosie Wyszków-Serock.

Czytaj więcej: Na planie programu TV „Było, nie minęło. Kronika zwiadowców historii”

W dniach 4 i 5 lutego uczniowie klas mundurowych odbyli wyjazdowe szkolenie strzeleckie na strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „Obrońca” w Troszynie. Uczniowie zostali zapoznani z teoretycznymi informacjami na temat budowy broni, amunicji strzeleckiej, regulaminem obiektu oraz warunkami prowadzenia zajęć ze szkolenia strzeleckiego. Praktyczne strzelanie wykonali z karabinka sportowego 5,6 mm kbks na odległości 25 m, z postawy siedzącej, wykorzystując podpórkę pod karabinek.

Czytaj więcej: Szkolenie strzeleckie na strzelnicy w Troszynie

27 stycznia jest Międzynarodowym Dniem Pamięci Ofiar Holokaustu. Święto zostało uchwalone przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2005 r., dla uczczenia pamięci pomordowanych w czasie II wojny światowej.

W tym dniu odbył się apel klas mundurowych. Uczniowie przedstawili rys historyczny minionych wydarzeń i oddali hołd minutą ciszy ofiarom Holokaustu i wszystkim, którzy zginęli podczas II wojny światowej.

27 stycznia to także 75. rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, w którym naziści zamordowali ok. 1,1 mln osób − głównie Żydów, a także Polaków, Romów, radzieckich jeńców wojennych oraz ludzi innych narodowości. Dziś dla świata Auschwitz jest symbolem zagłady i okrucieństw II wojny światowej.

Czytaj więcej: 75. rocznica wyzwolenia Auschwitz 

24 stycznia uczniowie klasy I Liceum Bezpieczeństwa Publicznego wspólnie z wychowawcą Michałem Urbaniakiem uczestniczyli w objedzie szlakiem miejsc pamięci związanych z historią Powstania Styczniowego na terenie Puszczy Białej. Była to wspólna inicjatywa władz Powiatu Wyszkowskiego i Związku Piłsudczyków RP Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie.

W obecności mieszkańców, nauczycieli i uczniów szkół podstawowych z terenu poszczególnych gmin przypomniano tragiczne wydarzenia tamtych lat, oddano hołd poległym, zostały złożone kwiaty i zapalono znicze.

Czytaj więcej: 157. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego 

W tradycję naszej szkoły wpisuje się spotkanie opłatkowe klas mundurowych. Uroczysty apel rozpoczął meldunek szkolnego dowódcy ucznia kadeta Michała Oniszka o gotowości klas do apelu. Następnie pani wicedyrektor Aneta Zagumna przywitała wszystkich uczestników spotkania opłatkowego i złożyła życzenia świąteczne, aby nadchodzące święta były dla wszystkich czasem spędzonym w gronie najważniejszych osób, aby ten ważny czas upłynął w spokoju i radości ze Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Spotkanie opłatkowe klas mundurowych 

12 listopada wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2 w Wyszkowie w odpowiedzi na ich zaproszenie, świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Wspólnie został odśpiewany hymn, okolicznościowe przemówienie skierował do uczniów dyrektor szkoły pana Wiesław Pasek. Następnie uczniowie wysłuchali krótkiej prezentacji na temat oferty edukacyjnej CEZiU "Kopernik" i funkcjonowania klas mundurowych w naszej szkole, przedstawionej prze panią Monikę Lipka. Dla uczniów przygotowaliśmy również mały quiz z nagrodami.

Czytaj więcej: „Twej Bieli i Czerwieni chcemy być godni” 

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

herb

 logo trans edu eu

kasa