ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

„Jutro nie jest zagwarantowane nikomu ani młodemu, ani staremu.
Być może dzisiaj patrzysz po raz ostatni na tych, których kochasz.
Dlatego nie zwlekaj, uczyń to dzisiaj, bo jeśli się okaże, że nie doczekasz jutra,
będziesz żałował dnia, w którym zabrakło ci czasu na jeden uśmiech, na jeden pocałunek,
że byłeś zbyt zajęty, by przekazać im ostatnie życzenie.”
„List do przyjaciół” Gabriela Marqueza

Słowa te, mówiące o kruchości ludzkiego istnienia i nieprzewidywalności losu w pełni oddają uczucia wszechogarniającego nas smutku i żalu, który towarzyszył nam podczas uroczystości pogrzebowych śp. sierżanta Mateusza Sitka, żołnierza Wojska Polskiego, ale dla społeczności Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie absolwenta naszej szkoły, ucznia klasy wojskowej. W ostatnim pożegnaniu Mateusza towarzyszyli nam Starosta Powiatu Wyszkowskiego Pani Marzena Dyl wraz z Wicestarostą Panem Tadeuszem Kuchtą.
Swoje życie poświęcił służbie dla ukochanej ojczyzny. Spełniał swoje największe marzenie. W jego realizacji pomogła mu odwaga, hart ducha i niezłomność.
„Mateusz pozostawił testament każdemu Polakowi: dbałość o niepodległą i bezpieczną ojczyznę, dbałość o Polskę” – to wzruszające słowa Jego mamy.
A jaki testament pozostawiłeś dla swoich kolegów z „Kopernika” Drogi Mateuszu?

Czytaj więcej: Spoczywaj w pokoju

Kiedy liście opadają z drzewa jesienią,
kiedy czas spróchniałe obala drzewa,
kiedy umiera długoletnie dojrzałe życie,
dzieje się to jakby zgodnie z naturą.
Ale kiedy wicher na wiosnę młode liście strąca,
drzewo piękną czyniące nadzieję z korzeniem wyrywa,
kiedy młode życie obumiera, wówczas trudno się nam z tym pogodzić.


7 czerwca br. cała społeczność szkolna podczas uroczystego apelu oddała hołd śp. szer. Mateuszowi Sitkowi żołnierzowi WP, który zginął broniąc naszej Ojczyzny.

Śp. szer. Mateusz Sitek był kadetem klasy wojskowej III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wyszkowie w latach 2020-2022.

Cichy, spokojny, zdyscyplinowany, od początku zaangażowany i oddany charakterowi klasy wojskowej. Wielokrotnie reprezentował szkołę w poczcie sztandarowym, uczestniczył w przedsięwzięciach o charakterze patriotycznym oraz charytatywnym, odnosił sukcesy w drużynowych zawodach sportowo - obronnych zajmując miejsca na podium.

Dla nas, dla społeczności szkolnej, społeczności CEZiU „Kopernik” to nie tylko młody żołnierz, to Mateusz, to nasz absolwent, to nasza duma i nasz żal.

Mateuszu, Nasz Bracie w służbie, wypełniłeś słowa roty przysięgi.
Spoczywaj w pokoju!

 

 

 

Kadeci z Oddziałów Przygotowania Wojskowego wzięli udział w obozie sportowo – obronnym dla klas wojskowych w Ośrodku Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze. Program szkoleniowy był bardzo bogaty i intensywny. Każdy dzień rozpoczynał się od wczesnych godzin porannych, czyli 6.00 – pobudka, następnie zaprawa poranna, toaleta, śniadanie i od godz. 9.00 bloki szkoleniowe. Dzień kończył się Capstrzykiem w późnych godzinach nocnych.
Poszczególne bloki szkoleniowe dotyczyły:

  • szkolenia fizycznego: zajęcia ogólnorozwojowe, pokonywanie toru przeszkód;
  • szkolenia strzeleckiego: bezpieczne posługiwanie się bronią, teoria strzału i postawy strzeleckie;

Czytaj więcej: Obóz szkoleniowy o profilu obronno – sportowym

24 kwietnia na terenie obiektów sportowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyły się zawody sportowo – obronne dla klas wojskowych. Do rywalizacji w trzech konkurencjach przystąpiło 25 drużyn z województwa mazowieckiego. Nasza drużyna w składzie: Konrad Powierza – kapitan drużyny, Michał Florianowicz, Kamil Tkaczyk oraz Jakub Jóźwiak – rezerwa, zajęła ex aequo 10 miejsce.
Kadeci klas wojskowych rywalizowali w następujących konkurencjach:
1. Sztafeta na Lądowym Torze Przeszkód;
2. Rzut granatem na celność
3. Bieg zadaniowy 

Opiekunem drużyny był kpr. rez. Grzegorz Kępczyński.

Czytaj więcej: Spartakiada 2024

W ostatnim czasie temat bezpieczeństwa narodowego przewija się w wielu dyskusjach, debatach a także w kampanii wyborczej. Na temat zagrożeń związanych z jego funkcjonowaniem kadeci klas III i IV LO OPW wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez gen. bryg. dr inż. Bogusława Bębenka, byłego szefa Zarządu Inżynierii Wojskowej MON, Dyrektora Programu Kształcenia kierunku Bezpieczeństwo Narodowe na Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Uczniowie również wysłuchali wystąpienia gen. bryg. mgr inż. Marka Dukaczewskiego na temat: Sztuczna inteligencja – sukces czy zagrożenie. Oba wykłady połączone były z promocją kierunku studiów I stopnia Bezpieczeństwo Narodowe w Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku, Filii Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Czytaj więcej: Kierunek Bezpieczeństwo Narodowe 

26 marca w siedzibie Muzeum Wojska Polskiego na terenie Cytadeli Warszawskiej odbył się etap wojewódzki Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim pt. „EkstraKlasa Wojskowa”. Do rywalizacji stanęło 12 trzyosobowych drużyn z województwa mazowieckiego. Turniej składał się z trzech etapów, w których uczestnicy odpowiadali na pytania ustnie. III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika godnie reprezentowali kadeci: Bartosz Pudłowski kl. III OPW, Wiktoria Żołędowska kl. I OPW „b” oraz Oskar Chmiel klasa I OPW „a”, którzy bardzo dobrą rywalizację zakończyli na drugim etapie.

Czytaj więcej: Etap wojewódzki Turnieju „EkstraKlasa Wojskowa”

Kadeci klas pierwszych LO OPW „a” i „b” odbyli wyjazdowe szkolenie strzeleckie na strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „Obrońca” w Troszynie. Po zapoznaniu się regulaminem obiektu i warunkami prowadzenia zajęć ze szkolenia strzeleckiego, przystąpili do praktycznego wykonania strzelania. Strzelanie było wykonywane z odległości 25 metrów z podpórką pod karabinek w postawie siedzącej. Uczniowie ćwiczyli technikę strzelania, skupienie oraz właściwe zgrywanie przyrządów. Wsparcia technicznego udzieli kadeci klasy II OPW Oliwia Augustynik oraz Aleksander Adamski.

Czytaj więcej: Zajęcia na strzelnicy