Drodzy Uczniowie CEZiU "Kopernik", w dniu 05 kwietnia w godz. 08:30-11:30 będziemy gościć firmę FENILO. Szkolenie w zakresie transportu, spedycji i logistyki to inwestycja w siebie.

Program szkolenia:

Część teoretyczna

•  obsługa tachografu,
  •  giełda transportowa,
  •  przepisy dotyczące zabezpieczenia ładunku.

Część praktyczna:

• mocowanie ładunku,
  • urządzenia do zabezpieczenia ładunku na naczepie.

Czytaj więcej: Szkolenie Branża TSL

7 marca 2024r. 56 uczniów z szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz 21 osób dorosłych wzięło udział w III Powiatowym Konkursie Ortograficznym „O Pióro Kopernika”. Tekst dyktanda przygotował dr Sebastian Żurowski z Katedry Języka Polskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs od pierwszej edycji jest objęty honorowym patronatem Dziekana Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Starosty Powiatu Wyszkowskiego. Uczniowie, w oczekiwaniu na wyniki konkursu, uczestniczyli warsztatach, które poprowadził aktor z Autorskiej Szkoły Artystycznej Tomitofa Piotr Kamiński.

Wszyscy uczestnicy i przygotowujący uczniów nauczyciele otrzymali podziękowania za udział w konkursie i upominki. Laureatom wręczyli dyplomy i nagrody rzeczowe Starosta Powiatu Wyszkowskiego Pan Wojciech Kozon, przewodnicząca konkursowego jury radna Rady Powiatu w Wyszkowie Pani Marzena Dyl i Dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” Pani Monika Kluczek. Zwycięzcy otrzymali również piękne symboliczne ,,Pióra Kopernika’’.

Czytaj więcej: III Powiatowy Konkurs Ortograficzny "O Pióro Kopernika"

7-go marca uczniowie z klas 1 TL, 1 TS i 2 TS wraz z opiekunami p.A.Gołębiewską i p.H.Paź uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Automatycznego Centrum Logistycznego Radzymin, które jest największym i najbardziej zaawansowanym technologicznie obiektem w infrastrukturze logistycznej Grupy Żabka. Uczniowie mieli okazję zobaczyć zastosowane w obiekcie nowoczesne technologie tj.: automatyczny magazyn wysokiego składowania (High-Bay) czy innowacyjny systemem transportu wewnętrznego, który przyczynia się do znaczącego przyspieszenia procedur logistycznych. Struktura obiektu typu BTS (build to suit) została zaprojektowana i dostosowana do specyficznych, indywidualnych wymogów operacyjnych Grupy Żabka. Budynek Zautomatyzowanego Centrum Logistycznego skonstruowany został w taki sposób, aby maksymalizować efektywność energetyczną, co przekłada się na optymalizację zużycia zasobów energetycznych.

Dziękujemy Pani Paulinie Grzębkowskiej-Trochimczuk asystentce dyrektora centrum logistycznego za pomoc w organizacji wycieczki oraz wszystkim pracownikom, dzięki którym ta wycieczka była bardzo interesująca.

W dniach 4-6 marca przeżywaliśmy w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne. Jest to czas bardzo ważny, w którym na moment oderwaliśmy się od codzienności. Święty czas rekolekcji pozwolił nam spojrzeć na własne życie z innej perspektywy. Zaproszeni goście pan Michał Ulewiński i pan Paweł Cwynar przedstawili świadectwo wiary, które poruszyło niejedno serce. Ksiądz diakon Rafał zachęcał nas do rozpostarcia skrzydeł i bycia orłami. Dopełnieniem pracy nad sobą była Msza Święta odprawiona w Sanktuarium św. Idziego.

Mamy nadzieję, że zasiane ziarno słowa Bożego wyda obfity owoc.