ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

kondolekcje

W dniu 17 kwietnia 2024r. CEZiU „Kopernik" gościł pana Jakuba Kwiatkowskiego, który przeprowadził lekcję zawodoznawczą dla wszystkich uczniów liceum ekonomiczno – menedżerskiego. Prelegent na co dzień pracuje w Centrum Konferencyjno – Wypoczynkowym „Pałac i Folwark” w Łochowie na stanowisku menedżera. Pan Jakub Kwiatkowski bardzo dokładnie opowiedział o swojej pracy, przybliżył uczniom zakres swoich obowiązków w pracy, wskazał na cechy charakteru jakie powinna posiadać osoba ubiegająca się o pracę na podobne do zajmowanego przez niego stanowisko.

Czytaj więcej: Spotkanie z menadżerem

18 kwietnia 2024 r. uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zwiedzić Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie. W ramach zorganizowanego Dnia Otwartego wszyscy zainteresowani odbyli wraz z naszymi nauczycielami spacer po nowo wybudowanej hali sportowej oraz szkole.
W programie zwiedzania było zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025, oglądanie profesjonalnie wyposażonych pracowni dydaktycznych: informatycznej, diagnostyki samochodowej, elektrycznej, Firmy Symulacyjnej „Helios" czy strzelnicy pneumatycznej. Największym zainteresowaniem cieszyła się nowa hala sportowa, na której obywały się m.in. targi edukacyjne.

Czytaj więcej: #OPEN DAY 2024#

3 maja 1791 roku Sejm Wielki, uchwalił Konstytucję Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była to pierwsza nowoczesna konstytucja w nowożytnej Europie i druga po amerykańskiej na świecie. Wprowadzała w Rzeczypospolitej ustrój monarchii konstytucyjnej – zachowywała stanową strukturę społeczeństwa, ale za to otwierała perspektywy dalszych przekształceń systemu państwowego. Na jej podstawie przyjęto monteskiuszowski podział władz na: ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Zniesiono także min.: liberum veto, konfederacje i wolną elekcję.

Czytaj więcej: Konstytucja 3 maja była „ostatnią wolą i testamentem gasnącej Ojczyzny” 2024

Święto Ziemi przypada 22 kwietnia.

Święto naszej planety zostało ustanowione w 1969 roku w USA, a jego głównym przesłaniem jest uświadamianie oraz przypominanie o tym, jak dbać o dobro wspólne, jakim jest środowisko. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Z tej okazji na całym świecie prowadzone są akcje, mające na celu budowanie poczucia odpowiedzialności za matkę naturę. 

W tym roku hasło przewodnie Dnia Ziemi brzmi ono: „Planeta vs. Plastik” i ma za zadanie nakłaniać do większego zaangażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska. Plastikowi mów stanowcze NIE.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Ziemi „Planeta vs. Plastik”

W dniu 5 kwietnia 2024r. 90-osobowa grupa uczniów CEZiU „Kopernik” wzięła udział w szkoleniu poprowadzonym przez firmę FENILO – Wszystko dla transportu.

Szkolenie odbyło się w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym.

Etap teoretyczny dotyczył ogólnej wiedzy z zakresu spedycji oraz przepisów obowiązujących w pracy spedytora i logistyka.

Etap praktyczny odbywał się na zewnętrz z wykorzystaniem ciągnika siodłowego i naczepy. Uczniowie zastosowali zdobytą wiedze w praktyce, samodzielnie mocowali i zabezpieczali ładunki do przewozu.

Szkolenie zakończyło się uzyskaniem certyfikatów przez uczniów. Udział w szkoleniu to idealne przygotowanie dla młodych logistyków i spedytorów.

Profesjonalizm szkoleniowców w połączeniu z praktyką zadań dostarczyło młodzieży ogrom wiedzy i umiejętności.

22 marca 2024 roku 5 uczennic klasy 4 Technik Logistyk z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie sprawdziło swoje umiejętności związane z organizacją transportu podczas IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Potyczki transportowe.
 
W konkursie udział wzięły: 
Karolina Borek, Karolina Gomoliszek, Nadia Goławska, Patrycja Lewandowska, Magdalena Świderska.
Celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania transportem, pogłębianie wiedzy i umiejętności z obszaru organizacji transportu, pobudzenie ambicji chęci doskonalenia umiejętności w zakresie transportu, spedycji i logistyki, a także wyłonienie najbardziej uzdolnionych uczniów, posiadających potencjał do pracy w branży TSL.
Jednocześnie konkurs ma wpływać na podniesienie poziomu kompetencji zawodowych uczestników i rozwój współpracy między szkołami kształcącymi w zawodach technik logistyk i technik spedytor.

Czytaj więcej: Potyczki transportowe

Podkategorie