ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

5-tego kwietnia 2024r. w CEZiU „Kopernik” odbyło się oficjalne podsumowanie projektu pt. "Edukacja bez granic dla uczniów Kopernika", który został zrealizowany w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, w ramach projektu "Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego", finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.

Projekt rozpoczął się w czerwcu 2023 roku i obejmował dwie mobilności, w których wzięło udział 30 uczniów kształcących się w zawodach: logistyk, spedytor, elektryk, mechanik pojazdów samochodowych, informatyk, a także 4 opiekunów.

Staże zawodowe trwały 3 tygodnie i odbywały się we włoskich firmach w Rimini.

Czytaj więcej: Podsumowanie projektu „Edukacja bez granic dla uczniów Kopernika”

W dniu 05.04.2024r. w CEZiU „Kopernik” odbyła się konferencja pn. „Zrównoważony transport” w ramach projektu „Edukacja bez granic dla uczniów Kopernika, realizowanego na zasadach Programu Erasmus + ,Sektor Kształcenie i Szkolenia zawodowe w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego."

Spotkanie rozpoczęła Pani Monika Kluczek - Dyrektor CEZiU „Kopernik” w obecności Wicestarosty Powiatu Wyszkowskiego Pana Leszka Marszała.

Konferencja podzielona była na cztery bloki tematyczne:

  • Zrównoważony transport – wstęp do konferencji – uczniowie prezentujący: Zuzanna Zaborna, Maksym Lazivskyi, Aleksandra Sępkowska, Maciej Kowalewski
  • Przewozy kontenerowe w transporcie intermodalnym - uczniowie prezentujący: Patrycja Lewandowska, Kacper Makowski
  • Wyzwania spedytorów związane z transportem intermodalnym – W tej części głos zabrał nasz gość specjalny pani Aneta Seroczyńska - transport manager z firmy Palbor Service Sp. z o.o. Sp. k.
  • Pociągiem do Włoch – kilka słów o kolejowym transporcie publicznym – uczniowie prezentujący: Nadiia Babynska, Maciej Białobrzeski oraz prezentacja multimedialna uczestnika projektu Kacpra Sosnowskiego

W trakcie trwania konferencji na bieżąco zgłaszane były wnioski przez uczestników, które na zakończenie konferencji przedstawiła Pani Agnieszka Rychlicka.

Konferencję poprowadziła pani Agnieszka Gołębiewska - koordynator projektu.

W Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" odbyła się akcja pt. "Badanie składu spalin samochodów osobowych" w ramach projektu „Edukacja bez granic dla uczniów Kopernika”. Przedsięwzięcie przeprowadzono dla lokalnej społeczności i zrealizowano w ramach promowania zrównoważonego rozwoju.

Dziękujemy za zaangażowanie uczestnikom projektu, uczniom klasy 3 TPS oraz panu Rafałowi Salwinowi

W okresie od 23 października do 12 listopada grupa szesnastu uczniów Technikum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Wyszkowie realizowała staż zagraniczny w Rimini we Włoszech w ramach projektu „Edukacja bez granic dla uczniów Kopernika” realizowanego na zasadach Programu Erasmus+, finansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.

Uczniowie odbyli staże w zawodach: Technik logistyk, Technik spedytor, Technik elektryk i Technik informatyk, zdobywając nowe doświadczenia, poszerzając kompetencje zawodowe, współpracując w międzynarodowych grupach. Uczniowie po przyjeździe do Rimini uczestniczyli w kursie języka włoskiego, co pozwoliło im na lepszą komunikację w miejscu stażu. Dodatkowo uczniowie mieli okazję poznać kulturę Włoch zwiedzając Rimini i San Marino. Dzięki ekologicznej podróży pociągiem, która jest jednym z założeń projektu uczniowie mieli możliwość zwiedzić Wiedeń i zobaczyć Wenecję. Podczas pobytu uczniowie nawiązali nowe znajomości i przyjaźnie, byli bardzo otwarci i zaangażowani. Zostali bardzo wysoko ocenieni przez naszego zagranicznego partnera w realizacji projektu - Sistema Turismo, co potwierdzają pozytywne komentarze i oceny na stronie fb partnera i „ENT Szkoła”