ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Hymn

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

Wytyczne CKE MEN i GIS plakat

Dzień Matki – święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek.

W Polsce święto to przypada na 26 maja. W tym dniu matki są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci, rzadziej inne osoby. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.

Czytaj więcej: 26 maja - Dzień Matki

W wolnym czasie, który spędzamy głownie w domach mamy możliwość nadrobienia zaległości książkowych. Obecnie na listę bestsellerów wróciła „Dżuma” Camusa - lektura szkolna. Ale to nie jedyna książka związana z tematyką epidemii. Jest wiele innych:

1. „Dżuma”, Albert Camus

Powieść opowiada o epidemii dżumy w algierskim mieście Oran. Tematem powieści jest dżuma jako choroba i jako zło drzemiące w człowieku. Dziś z powodu koronawirusa książka zyskuje znowu ogromną popularność. Jej sprzedaż wzrosła prawie pięciokrotnie. Podobne zjawisko zaobserwowano we Włoszech i we Francji.

Czytaj więcej: Książki godne polecenia  w czasie epidemii

Rok 2020 został ogłoszony Rokiem Św. Jana Pawła II. 2 kwietnia obchodziliśmy 15. rocznicę śmierci, a 18 maja będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin papieża. W normalnych okolicznościach w większości szkół właśnie trwałyby przygotowania do obchodów, akademii lub apeli z tej okazji.

Drodzy uczniowie! Chciałabym abyście z tej okazji wybrali się w wirtualną podróż do muzeum, domu rodzinnego Świętego Jana Pawła II w Wadowicach i przypomnieli sobie postać Papieża Polaka:

www.youtube.com/watch?v=DkE0wxIhkHU

Czytaj więcej: ROK ŚW. JANA PAWŁA II

Z naturalnych przyczyn w czasie epidemii dużo więcej czasu spędzacie w sieci. Większości z Was nie trzeba uczyć, jak wykonać na komputerze podstawowe czynności, ale warto przypomnieć, jak posługiwać się nim bezpiecznie.

 

W prezentacji znajduje się słownik pojęć i najważniejszych zasad oraz wyjaśnienie mitów na temat bezpieczeństwa. Zachęcam do obejrzenia:

www.youtube.com/watch?v=HGPB8LROOO0

61% dorosłych Polaków niczego nie czyta.

Biblioteka Narodowa opublikowała wstępny raport czytelnictwa za rok 2019. Przeczytanie co najmniej jednej książki w ciągu roku zadeklarowało 39% (w r. 2018 -37%) Polaków. Zakładając, że różnica 2 punktów procentowych nie jest błędem statystycznym, trzeba uznać, że zmiany są pozytywne. Czynnikiem sprzyjającym wzrostowi czytelnictwa jest – zdaniem BN – przyznanie nagrody Nobla Oldze Tokarczuk oraz ekranizacja filmowe dzieł literackich (np. Wiedźmina).

Czytaj więcej: 8 MAJA DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

To od początku 2020 roku temat numer jeden na całym świecie. Tajemniczy wirus rozpoczął zbierać swoje żniwo w chińskiej miejscowości Wuhan, skąd stopniowo rozlał swój zasięg na niemal cały świat. Liczba zakażeń stale rośnie także w Polsce.

 

Drodzy uczniowie- warto wiedzieć, kto jest najbardziej narażony na zachorowanie i jak można się chronić przed chorobą.

Jak rozpoznać objawy i kiedy zgłosić się do lekarza? Polecam film edukacyjny wyjaśniający w bardzo przystępny sposób pojęcia związane z koronawirusem, pandemią, kwarantanną. www.youtube.com/watch?v=H0mx90NbvuM&feature=emb_logo

TRZYMAJCIE SIĘ ZDROWO!

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

herb

 logo trans edu eu

kasa