ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

Dnia 6 grudnia 2023 r. biblioteka szkolna zaprasza na Quiz mikołajkowy: „Co wiemy o Mikołaju?” Celem quizu jest podtrzymanie tradycji mikołajkowych oraz wprowadzenie młodzieży w świąteczny nastrój. Zadania konkursowe do rozwiązania będą znajdowały się w bibliotece.

Spośród uczestników, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytania zostaną wylosowani zwycięzcy.

Czekają słodkie nagrody !

Serdecznie zapraszam do udziału!

W czwartek 16 listopada 2023 r. uczniowie CEZiU” Kopernik” uczestniczyli w Bibliotece Pedagogicznej w spotkaniu autorskim Elżbiety Szczuki pisarki, regionalistki, dziennikark, autorki książek i artykułów przybliżających historię Wyszkowa, a przede wszystkim losy osób zasłużonych dla naszej małej ojczyzny.

Spotkanie było związane z ukazaniem się na rynku najnowszej, trzeciej indywidualnej książki autorki „Jerzy Różycki. Jeden z pogromców „Enigmy” wydanej w Oficynie Wydawniczej RYTM.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Elżbietą Szczuką

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe książki. Prosto z księgarni świeżutkie, pachnące, kolorowe!

W tej chwili książki są ewidencjonowane i katalogowane. 

Lista książek proponowanych do zakupu w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Zapraszam do lektury !

Czytaj więcej: Nowe książki w bibliotece!

Tegoroczne obchody rozpoczęły się na początku października ogłoszeniem konkursu literackiego: ”Nic zwyczajnego. O niezwyczajnej Wisławie Szymborskiej”.

Główne Święto pod hasłem: „Tu kwitnie WYOBRAŻNIA” odbyło się 26 października 2023 r. w tym celu szkołę udekorowano hasłami propagującymi czytanie. Na korytarzu dolnym wykonano gazetkę o historii Dnia Bibliotek Szkolnych, a na górnym „W naszej bibliotece znajdziesz” oraz zorganizowano wystawę nowości wydawniczych.

Czytaj więcej: Tak świętowaliśmy Dzień Bibliotek Szkolnych

W ramach obchodów Roku Wisławy Szymborskiej, słynnej polskiej noblistki, uczniowie klasy V Technikum Spedycyjnego i Technikum Handlowego z CEZiU ”Koprernik” wzięli udział, dnia 9 października 2023 r., w debacie „za” i „przeciw” w odniesieniu do słynnej sentencji Wisławy Szymborskiej „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Młodzież pracowała w dwóch grupach. Grupa „za” zdecydowanie wygrała w ilości argumentów potwierdzających słuszność sentencji.

Czytaj więcej: „Absurd nie czytać”. Debata w Bibliotece Pedagogicznej 

W ramach obchodów Światowego Dnia Drzewa, przypadającego na 10 października, klasa 2TE uczestniczyła w spotkaniu z panem Rafałem Wyszyńskim, leśnikiem z Nadleśnictwa Wyszków, fotografem dzikiej przyrody, ornitologiem, przewodnikiem terenowym. W trakcie spotkania młodzież zapoznała się z zawodem leśnika oraz dowiedziała się na czym polega gospodarka leśna.

Czytaj więcej: Spotkanie z leśnikiem w Bibliotece Pedagogicznej w  Wyszkowie.

Nic zwyczajnego…

O niezwyczajnej Wisławie SzymborskiejSejm

Sejm PR rok 2023 ogłosił Rokiem Wisławy Szymborskiej. Z tej okazji biblioteka szkolna zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w konkursie czytelniczym. Zadania konkursowe do rozwiązania znajdują się w bibliotece. Wśród uczestników, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi zostaną rozlosowane nagrody.

Rozwiązanie konkursu nastąpi 25 października 2023 r.

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie!!!